Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 611,983,681.00 590 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) MIMOZA TOPI (K32513854F) Kavaje 90,000 2014-10-20 2014-10-20 57621180012014 Kancelari BASHKIJA KJ LIKUIDIM KANCELARI PER QKR UP 84 DT 01.09.2014 FAT 38 DT 12.09.2014
  Bashkia Kavaja (3513) SHERIF NASUFI Kavaje 26,400 2014-10-17 2014-10-20 56321180012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIJA KJ LIKIDIM TRANSPORT FEMIJESH HANDIKAPATE KONTR DT 17.01.2014 FAT 4 DT 30.09.2014AT 140 DT 23.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ISUF VESHI Kavaje 30,000 2014-10-17 2014-10-20 57321180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM MIREMBAJTJE ORE QYTETI KONTR DT 04.01.2014 FAT 17 DT 29.09.2014
  Bashkia Kavaja (3513) NISATEL Kavaje 25,000 2014-10-17 2014-10-20 57021180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM INTERNETI KONTRATE 4/1 DT 24.01.2014 FAT 2016 DT 11.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) NISATEL Kavaje 31,158 2014-10-17 2014-10-20 56621180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM INTERNETI KONTRATE 4/1 DT 24.01.2014 FAT 1029 DT 24.04.2014
  Bashkia Kavaja (3513) "BESA GAZ" Kavaje 145,760 2014-10-17 2014-10-20 57721180012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIJA KJ LIKUIDIM GAZ PER GATI FAT 114 DT 21.07.2014 KONTRATE 50/1 DT 20.05.2014
  Bashkia Kavaja (3513) NISATEL Kavaje 25,000 2014-10-17 2014-10-20 56821180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM INTERNETI KONTRATE 4/1 DT 24.01.2014 FAT 1444 DT 14.05.2014
  Bashkia Kavaja (3513) NISATEL Kavaje 25,000 2014-10-17 2014-10-20 56721180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM INTERNETI KONTRATE 4/1 DT 24.01.2014 FAT 1030 DT 14.04.2014
  Bashkia Kavaja (3513) KORSEL SHPK Kavaje 1,331,665 2014-10-17 2014-10-20 57421180012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM PASTRIMI KONTRATE 528/6 DT 31.03.2014 FAT 13 DT 23.05.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 1,564,738 2014-10-16 2014-10-17 55821180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 GJELBERIM,PASTRIM,INFRASTRUKTURE RRUGORE
  Bashkia Kavaja (3513) UNION BANK SHA Kavaje 9,593,850 2014-10-17 2014-10-17 56121180012014 Pagese paaftesie BASHKIJA KJ PAAFTESI TETOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 11,634 2014-10-16 2014-10-17 55921180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ SHTATOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) VODAFONE ALBANIA Kavaje 15,000 2014-10-16 2014-10-17 56021180012014 Sherbime telefonike BASHKIJA KJ LIKUIDIM TELEFON FAT 122555470 DT 01.10.2014
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 124,134 2014-10-16 2014-10-16 55121180012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 APARATI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 3,018,227 2014-10-16 2014-10-16 55021180012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 APARATI,KUJDESI SOC,POLICIA BASHKIAKE
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kavaje 717,860 2014-10-16 2014-10-16 54821180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE SHTATOR 2014 LAGJA 3
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 42,771 2014-10-16 2014-10-16 55521180012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 KULTURE,TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 231,182 2014-10-16 2014-10-16 55221180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA SHTATOR 2014 APARAT
  Bashkia Kavaja (3513) VENETO BANKA Kavaje 1,390,080 2014-10-16 2014-10-16 54721180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE SHTATOR 2014 LAGJA 2
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 1,087,880 2014-10-16 2014-10-16 54921180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE SHTATOR 2014 LAGJA 5