Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 611,983,681.00 590 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) KOMBEAS Kavaje 607,392 2014-11-27 2014-11-27 62121180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGA CEZMJA SHARRES FAT 174 DT 16.08.2013 KONTRATE 710/2 DT 10.07.2013
  Bashkia Kavaja (3513) GLAVENICA / MALLAKASTER Kavaje 474,954 2014-11-27 2014-11-27 62321180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGA IBRAHIM BABAMUSTA FAT 17 DT 17.12.2012 KONTR 1376/2 DT 03.12.2012
  Bashkia Kavaja (3513) GLAVENICA / MALLAKASTER Kavaje 760,046 2014-11-27 2014-11-27 62421180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGA IBRAHIM BABAMUSTA FAT 4 DT 20.03.2013 KONTR 1376/2 DT 03.12.2012
  Bashkia Kavaja (3513) KOMBEAS Kavaje 342,608 2014-11-27 2014-11-27 62221180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGA CEZMJA SHARRES FAT 211 DT 04.11.2014 KONTRATE 710/2 DT 10.07.2013
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kavaje 723,980 2014-11-26 2014-11-26 61721180012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KAVAJE NDIHME EKONOMIKE TETOR 2014 LAGJA 3
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 1,353,600 2014-11-26 2014-11-26 61821180012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KAVAJE NDIHME EKONOMIKE TETOR 2014 LAGJA 4
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 1,192,180 2014-11-26 2014-11-26 61921180012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KAVAJE NDIHME EKONOMIKE TETOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) VENETO BANKA Kavaje 2,945,280 2014-11-26 2014-11-26 61621180012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KAVAJE NDIHME EKONOMIKE TETOR 2014 LAGJA 1,2,6
  Bashkia Kavaja (3513) VODAFONE ALBANIA Kavaje 13,681 2014-11-25 2014-11-25 61421180012014 Sherbime telefonike BASHKIJA KJ LIKUIDIM TELEFON FAT SERI 123609942 DT 01.11.2014
  Bashkia Kavaja (3513) UNION BANK SHA Kavaje 9,624,950 2014-11-25 2014-11-25 61521180012014 Pagese paaftesie BASHKIJA KJ PAAFETSI NENTOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kavaje 27,194 2014-11-20 2014-11-20 60921180012014 Sherbime te tjera 2118001 BASHKIJA KJ LIKUIDIM LIDHJE KONTRATE PER NDRICIM PER QENDREN SOCIALE PER FEMIJE PREVENTIV 60128 DT 18.11.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ARBEN METANI Kavaje 138,244 2014-11-18 2014-11-19 60721180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIJA KJ LIKUIDIM USHQIME FAT 48 DT 25.07.2014 KONTRATE 223/7 DT 30.04.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 30,000 2014-11-18 2014-11-19 60821180012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIJA KJ NDIHME PER FATKEQESI URDHER I BRENDSHEM 107 DT 13.11.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 1,201,730 2014-11-13 2014-11-14 60421180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA PASTRIMI TETOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 19,536 2014-11-13 2014-11-13 60521180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA PASTRIMI TETOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 19,536 2014-11-13 2014-11-13 60621180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA PASTRIMI TETOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) PESE VELLEZERIT Kavaje 5,273,520 2014-11-12 2014-11-12 60321180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM NDERTIM KOPESHTI LAGJA 4 RRUGA SUFAJVE KOMUNITETI ROM FAT 01 DT 10.11.2014 KONTR 1689/2 DT 30.10.2014
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 8 2014-11-12 2014-11-12 60221180012014 Sherbimet bankare BASHKIJA KJ LIKUIDIM KOMISION BANKARE PER 2 VEPRIME (NDIHMA EKONOMIKE ) TE KTHYERA PER MUNGESE LLOGARIE
  Bashkia Kavaja (3513) INTER-ALB OIL Kavaje 334,203 2014-11-10 2014-11-11 60021180012014 Karburant dhe vaj BASHKIJA KJ LIKUIDIM KARBURANT FAT 820 DT 11.06.2014 KONTRATE 971/2 DT 11.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) KORSEL SHPK Kavaje 1,508,929 2014-11-10 2014-11-11 59821180012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM PASTRIMI FAT 16 DT 25.06.2014 KONTRATE 528/6 DT 31.03.2014