Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 611,983,681.00 590 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kavaje 1,176,600 2014-12-29 2014-12-30 70621180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE + SHPERBLIMET DHJETOR 2014 LAGJA 3
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 2,165,820 2014-12-29 2014-12-30 70721180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE + SHPERBLIMET DHJETOR 2014 LAGJA 4
  Bashkia Kavaja (3513) "BESA GAZ" Kavaje 184,986 2014-12-26 2014-12-29 70321180012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA KJ LIKUJDIM FAT GAZ NR 348 DT 22.12.2014 TE KONTRATES 50/12 DT 20.05.2014 FAT NR SERIE 13576348
  Bashkia Kavaja (3513) ARIFAJ Kavaje 21,524,449 2014-12-29 2014-12-29 70921180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION SHESHI E XHAMIA KUBELIE FAT 57 DT 26.12.2014 KONTRATE 1158/2 DT 07.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) UNION BANK SHA Kavaje 1,314,000 2014-12-26 2014-12-29 70421180012014 Pagese paaftesie BASHKIA KAVAJE SHPERBLIM INVALIDE
  Bashkia Kavaja (3513) VENETO BANKA Kavaje 4,620,520 2014-12-29 2014-12-29 70521180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE +SHPERBLIMET DHJETOR 2014 LAGJA 1,2.6
  Bashkia Kavaja (3513) MARGARITA KODRA Kavaje 117,600 2014-12-29 2014-12-29 70021180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ LIKUIDIM MBIKQYRJE PUNIMESH RRUGA ANDREA STEFI FAT 30 DT 12.04.2014 KONTRATE 935/1 DT 03.08.2012
  Bashkia Kavaja (3513) MUHAMED HOXHA Kavaje 6,700 2014-12-26 2014-12-29 70221180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA KJ LIKUJDIM FAT 20 DT 05.12.2014
  Bashkia Kavaja (3513) NISATEL Kavaje 1,400 2014-12-26 2014-12-29 70121180012014 Sherbime te tjera BASHKIA KJ LIKUJDIM FAT 3581 DT 18.12.2014 NR SERIE19154188
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 115,000 2014-12-23 2014-12-24 69521180012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIJA KJ SA LIKUIDOJME NDIHME TE MENJEHERSHME (BORDERO)
  Bashkia Kavaja (3513) SHERIF NASUFI Kavaje 26,400 2014-12-23 2014-12-24 69921180012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIJA KJ SA LIKUIDOJME TRANSPORT FEMIJESH HANDIKAPATE FAT 7 DT 18.12.2014 KONTRAT DT 17.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 120,000 2014-12-23 2014-12-24 69621180012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIJA KJ SA LIKUIDOJME FAMILJE DESHMORESH TETOR-DHJETOR (BORDERO)
  Bashkia Kavaja (3513) ISUF VESHI Kavaje 10,000 2014-12-23 2014-12-24 69721180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ SA LIKUIDOJME MIREMBAJTJE ORE FAT 15 DT 17.12.2014 KONTR DT 17.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) NISATEL Kavaje 25,000 2014-12-23 2014-12-24 69821180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ SA LIKUIDOJME SHERBIM INTERNETI FAT 3425 DT 30.11.2014 KONTR 4/1 DT 24.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) VODAFONE ALBANIA Kavaje 15,000 2014-12-23 2014-12-24 69421180012014 Sherbime telefonike BASHKIJA KJ LIKUIDIM TELEFON FAT 123633706 DT 01.12.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ARBEN METANI Kavaje 421,137 2014-12-19 2014-12-22 69321180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIJA KJ LIKUIDIM FAT 3 DT 30.09.2014 KONTR 223/8 DT 01.09.2014 USHQIME
  Bashkia Kavaja (3513) UNION BANK SHA Kavaje 10,233,400 2014-12-19 2014-12-22 69221180012014 Pagese paaftesie BASHKIJA KJ PAAFTESI DHJETOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 121,535 2014-12-18 2014-12-19 67621180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA NENTOR 2014 APARATI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 42,703 2014-12-18 2014-12-19 68221180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA NENTOR 2014 KULTURE & TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) SKENDER HASA Kavaje 443,937 2014-12-18 2014-12-19 67421180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIJA KJ LIKUIDIM MBIKQYRJE PUNIMESH PER RIKONSTR DHE NGRITJE GODINES BASHKISE KJ KONTR 1025/1 DT 04.09.2012 FAT 08 DT 03.11.2014