Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 611,983,681.00 590 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 19,536 2014-12-18 2014-12-19 68721180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA NENTOR 2014 PASTRIMI
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 49,777 2014-12-18 2014-12-19 68321180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA NENTOR 2014 KULTURE & TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 5,000 2014-12-18 2014-12-19 67921180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERBARIMORE I ASTRIT VELIUT PER BKT NENTOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 193,920 2014-12-18 2014-12-19 67721180012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIJA KJ PAGA NENTOR 2014 APARAT
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 149,065 2014-12-18 2014-12-19 67821180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA NENTOR 2014 APARATI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 388,441 2014-12-18 2014-12-18 68421180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA NENTOR 2014 RINI&SPORT
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 773,107 2014-12-18 2014-12-18 68521180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA NENTOR 2014 INFRASTR RRUGORE,PASTRIM,GJELBERIM,VORREZA
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 396,271 2014-12-18 2014-12-18 68121180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA NENTOR 2014 KULTURE & TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) PESE VELLEZERIT Kavaje 3,112,039 2014-12-18 2014-12-18 67221180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM NDERTIM KOPESHTI LAGJA 4 RRUGA SUFAJVE KOMUNITETI ROM FAT 114 DT 12.12.2014 KONTRATE 1689/2 DT 30.10.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 1,208,834 2014-12-18 2014-12-18 68621180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA NENTOR 2014 PASTRIMI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 3,508,580 2014-12-18 2014-12-18 67521180012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe BASHKIJA KJ PAGA NENTOR 2014 APARAT KUJDES SOCIAL,POLICI BASHKIAKE
  Bashkia Kavaja (3513) PESE VELLEZERIT Kavaje 481,459 2014-12-18 2014-12-18 67121180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIJA KJ LIKUIDIM NDERTIM KOPESHTI LAGJA 4 RRUGA SUFAJVE KOMUNITETI ROM FAT 04 DT 01.12.2014 KONTRATE 1689/2 DT 30.10.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ZYRA E REGJISTRIMIT TE PASURISE KAVAJE Kavaje 12,000 2014-12-17 2014-12-17 67321180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM PAGESE PER ZRPP FAT 4589 DT 16.12.2014
  Bashkia Kavaja (3513) FATBARDHA LEÇINI Kavaje 180,000 2014-12-17 2014-12-17 66521180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ LIKUIDIM MBIKQYRJE PUNIMESH FAT 4-5 DT 01.08.2014 KONTR 1026/1 DT 04.09.2012
  Bashkia Kavaja (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 60,606,208 2014-12-15 2014-12-16 66421180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGA DALESE ZONA INDUSTRIALE ,RIKUALIFIKIM I PLOTE.TROTUAR,ASFALT FAT 29 DT 10.12.2014 KONTR 1338/2 DT 18.08.2014
  Bashkia Kavaja (3513) " GRAL MEDICAL " SHPK Kavaje 240,000 2014-12-15 2014-12-16 67021180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre BASHKIJA KJ LIKUIDIM KARROCE PER PERSON ME AFTESI TE KUFIZUAR UP 61 DT 09.06.2014 FAT 444 DT 22.10.2014
  Bashkia Kavaja (3513) NISATEL Kavaje 25,000 2014-12-15 2014-12-16 66121180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM INTERNETI FAT 3399 DT 30.11.2014 KONTR 4/1 DT 24.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) INTER-ALB OIL Kavaje 322,913 2014-12-15 2014-12-16 66021180012014 Karburant dhe vaj BASHKIJA KJ LIKUIDIM KARBURANT FAT 104 DT 02.12.2014 KONTR 971/2 DT 11.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) INTER-ALB OIL Kavaje 331,479 2014-12-15 2014-12-16 659211800012014 Karburant dhe vaj BASHKIJA KJ LIKUIDIM KARBURANT FAT 221 DT 06.11.2014 KONTR 971/2 DT 11.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) SHERIF NASUFI Kavaje 41,800 2014-12-15 2014-12-16 66221180012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIJA KJ LIKUIDIM TRANSPORT FEMIJESH HANDIKAPATE FAT 6 DT 27.11.2014 KONTR 17.01.2014