Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 611,983,681.00 590 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) NISATEL Kavaje 25,000 2014-11-10 2014-11-11 60121180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM INTERNETI FAT 2609 DT 13.09.2014.2014 KONTRA 4/1 DT 24.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ARBEN METANI Kavaje 426,275 2014-11-10 2014-11-11 69621180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIJA KJ LIKUIDIM USHQIME FAT 47 DT 30.06.2014 KONTRATE 223/7 DT 30.04.2014
  Bashkia Kavaja (3513) NISATEL Kavaje 25,000 2014-11-10 2014-11-11 59521180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM INTERNETI FAT 2310 DT 13.08.2014 KONTRA 4/1 DT 24.01.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ESTI SECURITY Kavaje 389,393 2014-11-10 2014-11-11 59721180012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM RUAJTJE FAT 28 DT 31.05.2014 KONTRATE 540 DT 08.04.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 126,961 2014-11-03 2014-11-03 59421180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA QKR TETOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 211,012 2014-11-03 2014-11-03 59321180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA GJENDJA CIVILE TETOR 2014
  Bashkia Kavaja (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 25,037,786 2014-10-30 2014-10-31 59121180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ RIKONSTRUKSION RRUGA DALESE ZONA INDUSTRIALE RIKUALIFIKIM I PLOTE,TROTUARE FAT 06 DT 20.10.2014.2014 KONTRATE 1338/2 DT 18.08.2014
  Bashkia Kavaja (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 35,910,000 2014-10-30 2014-10-31 59021180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ RIKONSTRUKSION RRUGA DALESE ZONA INDUSTRIALE RIKUALIFIKIM I PLOTE,TROTUARE FAT 39 DT 29.08.2014 KONTRATE 1338/2 DT 18.08.2014
  Bashkia Kavaja (3513) LEON KONSTRUKSION Kavaje 1,894,059 2014-10-30 2014-10-31 59221180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ RIKONSTRUKSION RRUGA PANAIRI KONTRATE 1156/2 DT 07.07.2014 FAT 27 DT 24.10.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ELAL COM Kavaje 950,000 2014-10-28 2014-10-29 58721180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji BASHKIJA KJ LIKUIDIM NDRICIM SHETITORES INDRIT CARA KONTR 758/2 DT 19.08.2013 FAT 24.10.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 25,000 2014-10-22 2014-10-22 58521180012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIJA KJ NDIHME E MENJEHERSHME SHTATOR 2014 (BORDERO)
  Bashkia Kavaja (3513) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Kavaje 285,000 2014-10-21 2014-10-22 583/21180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM INSTALIM SISTEMI SIGURIE KONTR 1278/4 DT 15.09.2014 FAT 119 DT 22.09.2014
  Bashkia Kavaja (3513) OMEGA SERVICE Kavaje 285,000 2014-10-21 2014-10-22 58221180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM MJETE PER PASTRIM RRUGESH KONTR 1294/2 DT 11.08.2014 FAT 65 DT 27.08.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 40,000 2014-10-22 2014-10-22 58421180012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIJA KJ FAMILJE DESHMORESH SHTATOR 2014 (BORDERO)
  Bashkia Kavaja (3513) ESTI SECURITY Kavaje 389,393 2014-10-17 2014-10-20 57121180012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM RUAJTJE FAT 26 DT 30.04.2014 KONTR SHTESE 540 DT 08.04.2014
  Bashkia Kavaja (3513) CARA Kavaje 950,000 2014-10-17 2014-10-20 56521180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTR RRUGA KOSOVA FAT 97 DT 20.03.2013 FAT 190 DT 21.07.2014 KONTRATE 1031/2 DT 05.09.2012
  Bashkia Kavaja (3513) BUNA Kavaje 1,885,996 2014-10-17 2014-10-20 56421180012014. Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKIDIM MBJELLJE PEME FAT 167 DT 21.07.2014 KONTR 839/4 DT 07.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) KOHA JONE Kavaje 52,500 2014-10-17 2014-10-20 56221180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKIDIM PUBLIKIM NE GAZETE KONTR 26.05.2014 FAT 140 DT 23.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) EDILTRANS KAVAJA Kavaje 800,000 2014-10-17 2014-10-20 57521180012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM PASTRIMI KONTRATE 572/5 DT 16.01.2013 FAT 68-69 DT 04.06.2014
  Bashkia Kavaja (3513) NISATEL Kavaje 25,000 2014-10-17 2014-10-20 56921180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM INTERNETI KONTRATE 4/1 DT 24.01.2014 FAT 1728 DT 16.06.2014