Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 611,983,681.00 590 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) ALBTELEKOM SH.A. Kavaje 2,064 2014-09-10 2014-09-10 49721180012014 Sherbime telefonike BASHKIJA KJ LIKUIDIM TELEFON FAT 717504581 DT 31.03.2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 19,536 2014-09-04 2014-09-04 49021180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA PASTRIM GUSHT 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 19,536 2014-09-04 2014-09-04 49121180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA PASTRIM GUSHT 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 1,202,796 2014-09-04 2014-09-04 49221180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA PASTRIM GUSHT 2014
  Bashkia Kavaja (3513) SHYQYRI MADHAJ Kavaje 200,000 2014-09-04 2014-09-04 49321180012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHTRIM IFTARI UP 72 DT 21.07.2014 FAT 11 DT 25.07.2014
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2014-09-03 2014-09-03 48521180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ GUSHT 2014
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 383,402 2014-09-03 2014-09-03 48221180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA GUSHT 2014 KULTURE ,TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 47,864 2014-09-03 2014-09-03 48021180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA GUSHT 2014 KUJDES SOCIAL
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 42,771 2014-09-03 2014-09-03 48321180012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIJA KJ PAGA GUSHT 2014 KULTURE,TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 743,313 2014-09-03 2014-09-03 48721180012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIJA KJ PAGA GUSHT 2014 INFR RRUGORE,VORREZA,PASTRIM,GJELBERIM
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 3,529,248 2014-09-03 2014-09-03 47621180012014 Shtesa page te tjera BASHKIJA KJ PAGA GUSHT 2014 APARATI KUJDESI SOC,POLICIA
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 400,990 2014-09-03 2014-09-03 48621180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA GUSHT 2014 RINI,SPORTE
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 87,468 2014-09-03 2014-09-03 48921180012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIJA KJ PAGA GUSHT 2014 QKR
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 161,530 2014-09-03 2014-09-03 47821180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA GUSHT 2014 APARAT
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 47,311 2014-09-03 2014-09-03 48421180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA GUSHT 2014 KULTURE,TURIZEM
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 124,134 2014-09-03 2014-09-03 47721180012014 Shtese page per kualifikimin BASHKIJA KJ PAGA GUSHT 2014 APARATI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 34,220 2014-09-03 2014-09-03 48121180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA GUSHT 2014 POLICI
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 131,312 2014-09-03 2014-09-03 48821180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA GUSHT 2014 GJENDJA CIVILE
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 29,672 2014-09-03 2014-09-03 47921180012014 Paga baze BASHKIJA KJ PAGA GUSHT 2014 APARAT
  Bashkia Kavaja (3513) ALBTELEKOM SH.A. Kavaje 4,133 2014-08-27 2014-08-27 47521180012014 Sherbime telefonike BASHKIJA KJ LIKUIDIM TELEFON FAT 718141220,718296276 DT 31.07.2014