Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bulqize (0603) All All 196,783,927.00 223 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) HAJREDIN MURGU Bulqize 92,880 2014-12-30 2014-12-31 22621030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin Hajredin MURGU per PO numer 4070.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 18,300 2014-12-30 2014-12-31 22721030012014 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim shpenzime telefonike per periudhen Tetor-Nentor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) KRAL Bulqize 456,000 2014-12-29 2014-12-30 22521030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin KRAL per PO numer 4068.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 21,500 2014-12-29 2014-12-30 22321030012014/ Udhetim i brendshem BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim dieta per periudhen korrik-dhjetor per QKR
  Bashkia Bulqize (0603) KRAL Bulqize 1,604,938 2014-12-29 2014-12-30 22421030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin KRAL per PO numer 4067.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 163,100 2014-12-29 2014-12-30 22321030012014 Udhetim i brendshem BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim dieta per periudhen tetor-dhjetor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 411,270 2014-12-26 2014-12-29 21821030012014/1 Uje BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim uje te pijshem Nentor 2014dhe te prapambetura.
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 13,204 2014-12-26 2014-12-26 21721030012014/1 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Nentor 2014 per abonentet numer 1768287763 1648384368 1648084547 1636392076 1632985048 1741285561 1632984280 dhe pagese e kthyer per te treten here e muajit Tetor.
  Bashkia Bulqize (0603) VICTORIA - AL Bulqize 336,000 2014-12-24 2014-12-26 21921030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertime te mbrojtjes civile BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin VICTORIA-AL per PO nr.4051.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 534,000 2014-12-24 2014-12-26 22121030012014 Pagese paaftesie BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim shperblim paaftesia per muajin Dhjetor 2014
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 1,650,000 2014-12-24 2014-12-26 22221030012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim shperblim ndihme ekonomike per muajin Dhjetor 2014
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 42,579 2014-12-26 2014-12-26 21721030012014 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Nentor 2014 per abonentet numer 1539091247, 1724086770, 1539087575, 1670807948, 1538785260, 1633789399, 1539087583, 1536987603, 1536785619,1547585784.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 5,000 2014-12-24 2014-12-24 22021030012014/1 Sherbime te tjera BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. financiare Dhjetor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 6,220 2014-12-24 2014-12-24 21321030012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim blerje gazete per qendren kulturore.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 2,364,330 2014-12-24 2014-12-24 22021030012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim ndihme ekonomike per muajin Dhjetor 2014
  Bashkia Bulqize (0603) KALESHI - @ Bulqize 3,948,583 2014-12-24 2014-12-24 21421030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin KALESHI @ per PO 4043 per vitin 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Bulqize 50,000 2014-12-24 2014-12-24 21521030012014/ Elektricitet 2103001 BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim elektricitet Nentor 2014 per kontratat ; B23285; B24238; B23943; B23287; B22861; B22405; B23054; B39994;28038; B23695; B22631;
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 18,286 2014-12-24 2014-12-24 21621030012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim sherbime postare Nentor dhe 0.5% te kontrates 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Bulqize 168,693 2014-12-24 2014-12-24 21521030012014 Elektricitet 2103001 BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim elektricitet Nentor 2014 per kontratat ; B23285; B24238; B23943; B23287; B22861; B22405; B23054; B39994;28038; B23695; B22631;
  Bashkia Bulqize (0603) LUBIMA Bulqize 282,600 2014-12-18 2014-12-19 20721030012014/2 Sherbim per ngrohje BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin LUBIMA PO 3999 per vitin 2014.