Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bulqize (0603) All All 196,783,927.00 223 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 96,800 2014-08-05 2014-08-05 118721030012014 Udhetim i brendshem BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim dieta Qershor-Korrik 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 2,260,135 2014-08-01 2014-08-01 12121030012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. ekonomike Qershor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 20,000 2014-08-01 2014-08-01 12121030012014/1 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. financiare Mars- Qershor 2014sipas VKB.
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 45,574 2014-07-22 2014-07-23 10821030012014 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Qershor 2014 per abonentet nr: 1768287763; 1648384368; 1648084547; 1636392076; 1632985048; 1547585784; 1536785619; 1538785575; 1741285561; 1632984280;
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 300,000 2014-07-22 2014-07-23 11221030012014 Shpenzime gjyqesore BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim vendim gjyqesor per ish punonjesen Hajrie Dervishi.
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 5,703 2014-07-22 2014-07-23 10821030012014/1 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Qershor 2014 per abonentet nr. 1539091247, 1724086770, 1539087575, 1670807948, 1538785260, 1633789399, 1539087583, 1536987603, 1536785619,1547585784.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 50,441 2014-07-22 2014-07-23 10721030012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim sherbime postare dhe 0.5% te kontrates Qershor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ''SKEDRI" Bulqize 108,000 2014-07-22 2014-07-23 11021030012014 Sherbim per ngrohje BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin ''SKEDRI'' per PO nr.3735.
  Bashkia Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 288,048 2014-07-22 2014-07-23 10921030012014 Uje BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim uje te pijshem Maj-Qershor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) CEZ SHPERNDARJE Bulqize 204,784 2014-07-22 2014-07-23 10621030012014 Elektricitet 2103001 BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim elektricitet Qershor 2014 per kontratat ; B23285; B24238; B23943; B23287; B22861; B22405; B23054; B39994;28038; B23695; B22631;
  Bashkia Bulqize (0603) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Bulqize 93,127 2014-07-22 2014-07-23 11121030012014 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim sherbime detyrim permbarimor perfundimtar per punonjesin Agim Tuci.
  Bashkia Bulqize (0603) KRAL Bulqize 5,166,440 2014-07-17 2014-07-17 10521030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin KRAL per PO nr.3723.
  Bashkia Bulqize (0603) ENDRIT LLESHI Bulqize 383,800 2014-07-15 2014-07-16 10121030012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin Endrit LLESHI per PO nr.3717.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 6,260 2014-07-15 2014-07-15 10521030012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim blerje gazeta Maj-Qershor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 4,213,200 2014-07-15 2014-07-15 10021030012014 Pagese paaftesie BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paaftesi Korrik 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 77,422 2014-07-07 2014-07-08 9821030012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Q. K. R. Qershor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 1,122,580 2014-07-07 2014-07-08 9521030012014 Paga baze BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Qershor 2014 aparati.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 83,467 2014-07-07 2014-07-08 9721030012014 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Gj. civile Qershor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 543,419 2014-07-07 2014-07-08 9621030012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Çerdhet dhe kultura Qershor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ERDA SECURITY Bulqize 649,589 2014-07-07 2014-07-08 9421030012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin ERDA SECURITY per PO nr.3700.