Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bulqize (0603) All All 196,783,927.00 223 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Bulqize 150,542 2014-10-21 2014-10-22 15621030012014 Elektricitet 2103001 BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim elektricitet Shtator 2014 per kontratat ; B23285; B24238; B23943; B23287; B22861; B22405; B23054; B39994;28038; B23695; B22631;
  Bashkia Bulqize (0603) ERDA SECURITY Bulqize 354,324 2014-10-09 2014-10-10 14621030012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin ERDA SECURITY per PO nr.3824.
  Bashkia Bulqize (0603) ERDA SECURITY Bulqize 265,743 2014-10-09 2014-10-10 14621030012014/1 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin ERDA SECURITY per PO nr.3825.
  Bashkia Bulqize (0603) ERDA SECURITY Bulqize 354,324 2014-10-09 2014-10-10 14621030012014/2 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin ERDA SECURITY per PO nr.3826.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 1,199,646 2014-10-07 2014-10-07 14621030012014 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga shtator 2014 aparati.
  Bashkia Bulqize (0603) KRAL Bulqize 4,547,460 2014-10-06 2014-10-07 14421030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin KRAL per PO nr.3806 st.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 138,145 2014-10-07 2014-10-07 15021030012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim shperblim keshilltare shtator 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 543,166 2014-10-07 2014-10-07 14721030012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Çerdhet dhe kultura Shtator 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 81,265 2014-10-07 2014-10-07 1421030012014 Paga baze BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Q. K. R. Shtator 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 84,631 2014-10-07 2014-10-07 14821030012014 Paga baze BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Gj. civile shtator 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 5,000 2014-10-06 2014-10-06 14521030012014/1 Sherbime te tjera BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. financiare Gusht 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 2,194,504 2014-10-06 2014-10-06 14521030012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. ekonomike Shtator 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) DELFIN-T Bulqize 470,640 2014-09-24 2014-09-25 14421030012014 Karburant dhe vaj BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin DELFIN-T per PO nr.3803.
  Bashkia Bulqize (0603) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Bulqize 97,874 2014-09-24 2014-09-25 14321030012014 Elektricitet 2103001 BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim elektricitet Gusht 2014 per kontratat ; B23285; B24238; B23943; B23287; B22861; B22405; B23054; B39994;28038; B23695; B22631;
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 41,397 2014-09-24 2014-09-25 14121030012014/1 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Gusht 2014 per abonentet nr. 1539091247, 1724086770, 1539087575, 1670807948, 1538785260, 1633789399, 1539087583, 1536987603, 1536785619,1547585784.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 40,457 2014-09-24 2014-09-25 14021030012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim sherbime postare dhe 0.5% te kontrates Gusht 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 68,790 2014-09-24 2014-09-25 14121030012014/ Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Gusht 2014 per abonentet nr. 1539091247, 1724086770, 1539087575, 1670807948, 1538785260, 1633789399, 1539087583, 1536987603, 1536785619,1547585784.
  Bashkia Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 67,002 2014-09-24 2014-09-25 14221030012014 Uje BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim uje te pijshem Gusht 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 3,956,400 2014-09-17 2014-09-18 13921030012014 Pagese paaftesie BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paaftesi Shtator 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 2,193,450 2014-09-17 2014-09-18 13821030012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. ekonomike Gusht 2014.