Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bulqize (0603) All All 196,783,927.00 223 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) RES-03 Bulqize 71,794 2014-06-04 2014-06-05 7321030012014/7 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin RES-03 per PO nr.3663.
  Bashkia Bulqize (0603) RES-03 Bulqize 79,771 2014-06-04 2014-06-05 7321030012014/3 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin RES-03 per PO nr.3659.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 138,145 2014-06-04 2014-06-04 7921030012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim shperblim keshilltare Maj 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 542,950 2014-06-04 2014-06-04 7621030012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Çerdhet dhe kultura Maj 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 64,099 2014-06-04 2014-06-04 7821030012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Q. K. R. Maj 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 1,178,345 2014-06-04 2014-06-04 7521030012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Maj 2014 aparati.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 83,873 2014-06-04 2014-06-04 7721030012014 Paga baze BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Gj. civile Maj 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 2,178,036 2014-06-02 2014-06-03 7421030012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. ekonomike Prill 2014 .
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 7,165 2014-05-27 2014-05-27 7121030012014/2 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Prill 2014 per abonentet nr. 1539091247, 1724086770, 1632985048, 1539087575, 1670807948, 1538785260, 1633789399, 1547585784, 1539087583, 1536987603, 1536785619.
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 51,786 2014-05-23 2014-05-26 7121030012014/1 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Shkurt-Mars 2014 per abonentet nr: 1768287763; 1648384368; 1648084547; 1636392076; 1632985048; 1547585784; 1536785619; 1538785575; 1768287763; 1741285561; 1632984280;
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 7,165 2014-05-23 2014-05-26 7121030012014 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Prill 2014 per abonentet nr: 1539091247; 1724086770; 1632985048; 1539087575; 1670807948; 1538785260; 1633789399; 1547585784; 1539087583; 1536987603; 1536785619;
  Bashkia Bulqize (0603) CEZ SHPERNDARJE Bulqize 137,786 2014-05-23 2014-05-26 6921030012014 Elektricitet 2103001 BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim elektricitet Prill 2014 per kontratat ; B23285; B24238; B23943; B23287; B22861; B22405; B23054; B39994;28038; B23695; B22631;
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 25,436 2014-05-23 2014-05-26 7021030012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim sherbime postare Mars 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 182,172 2014-05-23 2014-05-26 7221030012014 Uje BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim uje te pijshem Prill 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) C O L O M B O Bulqize 10,000 2014-05-19 2014-05-20 6621030012014 Kancelari BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin C O L O M B O per PO nr.3645.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 7,500 2014-05-19 2014-05-20 6721030012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim sherbim kompjuterash.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 4,332,200 2014-05-19 2014-05-20 6821030012014 Pagese paaftesie BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paaftesi Maj 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 23,000 2014-05-14 2014-05-15 6221030012014 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim shpenzime telefonike me kontrate per periudhen Dhjetor 2013-Shkurt 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 12,500 2014-05-14 2014-05-15 6521030012014/1 Udhetim i brendshem BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim dieta Mars-Prill 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 3,960,000 2014-05-14 2014-05-15 6321030012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin ERALD per PO nr.3635