Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bulqize (0603) All All 196,783,927.00 223 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 1,203,254 2014-12-05 2014-12-05 18121030012014 Paga baze BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Nentor 2014 aparati.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 81,265 2014-12-05 2014-12-05 1841030012014 Paga baze BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Q. K. R. Nentor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 544,662 2014-12-05 2014-12-05 18221030012014 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Çerdhet dhe kultura Nentor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 138,145 2014-12-05 2014-12-05 18521030012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim shperblim keshilltare Nentor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Bulqize 7,162 2014-12-02 2014-12-03 18021030012014 Elektricitet 2103001 BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim elektricitet Tetor 2012 per kontratent B22631detyrim i prapambetur (i pa paraqitur me pare).
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 4,295,850 2014-12-02 2014-12-02 17921030012014 Pagese paaftesie BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paaftesi Nentor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 9,364 2014-11-26 2014-11-27 17621030012014/2 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Tetor 2014 per abonentet nr: 1768287763, 1648384368, 1648084547, 1636392076, 1632985048, 1741285561, 1632984280.
  Bashkia Bulqize (0603) CARA Bulqize 5,236,309 2014-11-25 2014-11-26 17821030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin CARA' SHPK per PO 3907 per vitin 2013.
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 9,364 2014-11-24 2014-11-25 17621030012014/1 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Tetor 2014 per abonentet nr: 1768287763; 1648384368; 1648084547; 1636392076; 1632985048; 1741285561; 1632984280;
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 39,678 2014-11-24 2014-11-25 17621030012014 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Tetor 2014 per abonentet nr. 1539091247, 1724086770, 1539087575, 1670807948, 1538785260, 1633789399, 1539087583, 1536987603, 1536785619,1547585784.
  Bashkia Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 126,006 2014-11-24 2014-11-25 17721030012014 Uje BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim uje te pijshem Tetor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 37,388 2014-11-24 2014-11-25 17521030012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim sherbime postare dhe 0.5% te kontrates Tetor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Bulqize 136,106 2014-11-24 2014-11-25 17421030012014 Elektricitet 2103001 BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim elektricitet Tetor 2014 per kontratat ; B23285; B24238; B23943; B23287; B22861; B22405; B23054; B39994;28038; B23695; B22631;
  Bashkia Bulqize (0603) ALB-LEAA Bulqize 6,244,464 2014-11-19 2014-11-19 17321030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin ALB-LEAA per PO nr.3892 st.
  Bashkia Bulqize (0603) KRAL Bulqize 8,291,638 2014-11-13 2014-11-14 17221030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin KRAL per PO nr.3883 st.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 544,662 2014-11-07 2014-11-07 16521030012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Çerdhet dhe kultura Tetor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 34,554 2014-11-07 2014-11-07 16621030012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Gj. civile Tetor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 81,265 2014-11-07 2014-11-07 1671030012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Q. K. R. Tetor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 1,220,213 2014-11-07 2014-11-07 16421030012014 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Tetor 2014 aparati.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 138,145 2014-11-07 2014-11-07 16821030012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim shperblim keshilltare Tetor 2014.