Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bulqize (0603) All All 196,783,927.00 223 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) LUBIMA Bulqize 201,000 2014-12-18 2014-12-19 20721030012014/1 Sherbim per ngrohje BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin LUBIMA PO 3998 per vitin 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) KRAL Bulqize 458,388 2014-12-18 2014-12-19 20921030012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin KRAL SHPK PO 4002 per vitin 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ERDA SECURITY Bulqize 543,000 2014-12-18 2014-12-19 20821030012014/ Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin ERDA SECURITA PO 4001 per vitin 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 100,000 2014-12-18 2014-12-19 20521030012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim ndihme financiare fatkeqsie nga zjarri Sabri Keta
  Bashkia Bulqize (0603) LUBIMA Bulqize 726,000 2014-12-18 2014-12-19 20721030012014 Sherbim per ngrohje BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin LUBIMA PO 3997 per vitin 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ALB-LEAA Bulqize 2,042,106 2014-12-18 2014-12-19 20621030012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin ALB-LEEA PO 3996 per vitin 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) "TAULANT" SHPK Bulqize 1,194,000 2014-12-19 2014-12-19 21121030012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin "TAULANT" per PO numer 4004 st.
  Bashkia Bulqize (0603) ALB-LEAA Bulqize 16,148,761 2014-12-19 2014-12-19 21121030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin ALB-LEAA per PO numer 4003 st.
  Bashkia Bulqize (0603) ERDA SECURITY Bulqize 431,391 2014-12-18 2014-12-19 20821030012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin ERDA SECURITA PO 4000 per vitin 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 9,364 2014-12-15 2014-12-16 17621030012014/3 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Tetor 2014 per abonentet nr: 1768287763, 1648384368, 1648084547, 1636392076, 1632985048, 1741285561, 1632984280.pagese e kthyer 2 herë.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 5,000 2014-12-15 2014-12-15 20321030012014/1 Sherbime te tjera BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. financiare Nentor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 3,938,350 2014-12-15 2014-12-15 20421030012014 Pagese paaftesie BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paaftesi Dhjetor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 2,263,130 2014-12-15 2014-12-15 20321030012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. ekonomike Nentor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 390,000 2014-12-10 2014-12-11 18921030012014 Kompensime speciale te tjera BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim pagesa per shperblim lindje te vitit 2012.
  Bashkia Bulqize (0603) KRAL Bulqize 465,175 2014-12-10 2014-12-11 18821030012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin KRAL per PO nr.3951.
  Bashkia Bulqize (0603) ARSON ISLAMI Bulqize 270,000 2014-12-10 2014-12-11 18721030012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin Arson ISLAMI per PO nr.3950.
  Bashkia Bulqize (0603) SHEQERE MIRA Bulqize 235,000 2014-12-05 2014-12-09 18621030012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin Sheqere Mira per PO 3929 per vitin 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) SHEQERE MIRA Bulqize 149,880 2014-12-05 2014-12-09 18621030012014/1 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin Sheqere Mira per PO 3930 per vitin 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) KALESHI - @ Bulqize 8,098,560 2014-12-05 2014-12-09 18821030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin KALESHI @ per PO 3931 per vitin 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 34,554 2014-12-05 2014-12-05 18321030012014 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Gj. civile Nentor 2014.