Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bulqize (0603) All All 196,783,927.00 223 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 138,145 2014-07-07 2014-07-08 9921030012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim shperblim keshilltare Qershor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ARSON ISLAMI Bulqize 44,900 2014-06-24 2014-06-25 9321030012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin Arson ISLAMI per PO nr.3695.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 10,000 2014-06-24 2014-06-25 9321030012014/1 Udhetim i brendshem BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim dieta prill 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 110,700 2014-06-24 2014-06-25 9321030012014 Udhetim i brendshem BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim dieta prill 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ARSON ISLAMI Bulqize 93,800 2014-06-24 2014-06-25 9221030012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin Arson ISLAMI per PO nr.3694.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 12,996 2014-06-24 2014-06-25 9121030012014 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim kontrate telekomi Maj 2014 per kryetarin
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 9,426 2014-06-23 2014-06-24 8921030012014/1 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Maj 2014 per abonentet nr. 1539091247, 1724086770, 1539087575, 1670807948, 1538785260, 1633789399, 1539087583, 1536987603, 1536785619.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 2,162,228 2014-06-23 2014-06-24 8621030012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. ekonomike Maj 2014 .
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 54,558 2014-06-23 2014-06-24 8921030012014 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Maj 2014 per abonentet nr: 1768287763; 1648384368; 1648084547; 1636392076; 1632985048; 1547585784; 1536785619; 1538785575; 1741285561; 1632984280;
  Bashkia Bulqize (0603) CEZ SHPERNDARJE Bulqize 109,964 2014-06-23 2014-06-24 8721030012014 Elektricitet 2103001 BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim elektricitet Maj 2014 per kontratat ; B23285; B24238; B23943; B23287; B22861; B22405; B23054; B39994;28038; B23695; B22631;
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 40,817 2014-06-23 2014-06-24 8821030012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim sherbime postare dhe 0.5% te kontrates Maj 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) MAR-EST TRAVEL&TOURS Bulqize 165,499 2014-06-17 2014-06-18 8121030012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin MAR-EST TRAVEL & TOURS per PO nr.3683.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 4,454,350 2014-06-17 2014-06-17 8221030012014 Pagese paaftesie BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paaftesi Qershor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ARSON ISLAMI Bulqize 62,000 2014-06-06 2014-06-09 8021030012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin Arson ISLAMI per PO nr.3667.
  Bashkia Bulqize (0603) RES-03 Bulqize 159,541 2014-06-04 2014-06-05 7321030012014/1 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin RES-03 per PO nr.3657.
  Bashkia Bulqize (0603) RES-03 Bulqize 143,587 2014-06-04 2014-06-05 7321030012014/6 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin RES-03 per PO nr.3662.
  Bashkia Bulqize (0603) RES-03 Bulqize 143,587 2014-06-04 2014-06-05 7321030012014/5 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin RES-03 per PO nr.3661.
  Bashkia Bulqize (0603) RES-03 Bulqize 478,623 2014-06-04 2014-06-05 7321030012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin RES-03 per PO nr.3656.
  Bashkia Bulqize (0603) RES-03 Bulqize 159,541 2014-06-04 2014-06-05 7321030012014/2 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin RES-03 per PO nr.3658.
  Bashkia Bulqize (0603) RES-03 Bulqize 430,761 2014-06-04 2014-06-05 7321030012014/4 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin RES-03 per PO nr.3660.