Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bulqize (0603) All All 196,783,927.00 223 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 5,000 2014-11-03 2014-11-04 16321030012014/1 Sherbime te tjera BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. financiare Tetor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 2,188,224 2014-11-03 2014-11-04 16321030012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. ekonomike Tetor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) INFOSOFT OFFICE SHA Bulqize 25,000 2014-10-24 2014-10-27 15721030012014/3 Kancelari BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin INFOSOFT OFFICE per PO nr.3856.
  Bashkia Bulqize (0603) INFOSOFT OFFICE SHA Bulqize 30,000 2014-10-24 2014-10-27 15721030012014/2 Kancelari BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin INFOSOFT OFFICE per PO nr.3858.
  Bashkia Bulqize (0603) SERDADO Bulqize 414,000 2014-10-24 2014-10-27 16021030012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin SERDADO per PO nr.3862.
  Bashkia Bulqize (0603) MURATI D Bulqize 347,976 2014-10-24 2014-10-27 15921030012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin MURATI D per PO nr.3860.
  Bashkia Bulqize (0603) MURATI D Bulqize 284,706 2014-10-24 2014-10-27 15921030012014/3 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin MURATI D per PO nr.3859.
  Bashkia Bulqize (0603) INFOSOFT OFFICE SHA Bulqize 54,037 2014-10-24 2014-10-27 15721030012014/1 Kancelari BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin INFOSOFT OFFICE per PO nr.3857.
  Bashkia Bulqize (0603) INFOSOFT OFFICE SHA Bulqize 530,000 2014-10-24 2014-10-27 15721030012014 Kancelari BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin INFOSOFT OFFICE per PO nr.3861.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 14,000 2014-10-24 2014-10-24 15821030012014 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim shpenzime telefoni me kontate per muajin shtator 2014
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 2,500 2014-10-24 2014-10-24 162721030012014/ Udhetim i brendshem BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim dieta Gusht-Tetor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 144,900 2014-10-24 2014-10-24 162721030012014 Udhetim i brendshem BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim dieta Gusht-Tetor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 15,000 2014-10-24 2014-10-24 162721030012014/1 Udhetim i brendshem BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim dieta Gusht-Tetor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 55,800 2014-10-24 2014-10-24 16121030012014 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga me kontrate per Qendren kulturore per periudhen Maj-Qershor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 103,434 2014-10-21 2014-10-22 15321030012014 Uje BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim uje te pijshem Shtator 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 9,359 2014-10-21 2014-10-22 15221030012014/1 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Shtator 2014 per abonentet nr: 1768287763; 1648384368; 1648084547; 1636392076; 1632985048; 1741285561; 1632984280;
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 49,217 2014-10-21 2014-10-22 15121030012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim sherbime postare dhe 0.5% te kontrates shtator 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 9,500 2014-10-21 2014-10-22 15421030012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim blerje gazete per periudhen korrik,gusht.shtator.2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 47,764 2014-10-21 2014-10-22 15221030012014 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Shtator 2014 per abonentet nr. 1539091247, 1724086770, 1539087575, 1670807948, 1538785260, 1633789399, 1539087583, 1536987603, 1536785619,1547585784.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 3,852,550 2014-10-21 2014-10-22 15521030012014 Pagese paaftesie BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paaftesia Tetor 2014 2014.