Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bulqize (0603) All All 196,783,927.00 223 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 5,000 2014-09-17 2014-09-18 13821030012014/1 Sherbime te tjera BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. financiare Korrik 2014sipas VKB.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 544,662 2014-09-05 2014-09-08 13121030012014 Paga baze BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Çerdhet dhe kultura Gusht 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 81,265 2014-09-05 2014-09-08 13321030012014 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Q. K. R. Gusht 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 1,213,642 2014-09-05 2014-09-08 13021030012014 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Gusht 2014 aparati.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 69,198 2014-09-05 2014-09-08 13221030012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Gj. civile Gusht 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 138,145 2014-09-05 2014-09-08 13421030012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim shperblim keshilltare Gusht 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) KRAL Bulqize 3,518,036 2014-09-03 2014-09-04 12921030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin KRAL per PO nr.3767 st.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 5,000 2014-09-01 2014-09-02 12821030012014/1 Sherbime te tjera BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. financiare Mars-Qershor 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 2,160,450 2014-09-01 2014-09-02 12821030012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. ekonomike Korrik 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 5,731 2014-08-20 2014-08-20 12521030012014/1 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Korrik 2014 per abonentet nr. 1539091247, 1724086770, 1539087575, 1670807948, 1538785260, 1633789399, 1539087583, 1536987603, 1536785619,1547585784.
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 43,562 2014-08-20 2014-08-20 12521030012014 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Korrik 2014 per abonentet nr: 1768287763; 1648384368; 1648084547; 1636392076; 1632985048; 1547585784; 1536785619; 1538785575; 1741285561; 1632984280;
  Bashkia Bulqize (0603) CEZ SHPERNDARJE Bulqize 110,116 2014-08-20 2014-08-20 12321030012014 Elektricitet 2103001 BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim elektricitet Korrik 2014 per kontratat ; B23285; B24238; B23943; B23287; B22861; B22405; B23054; B39994;28038; B23695; B22631;
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 30,746 2014-08-20 2014-08-20 12421030012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim sherbime postare dhe 0.5% te kontrates Korrik 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 53,340 2014-08-20 2014-08-20 12621030012014 Uje BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim uje te pijshem Korrik 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 4,144,100 2014-08-06 2014-08-06 12221030012014 Pagese paaftesie BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paaftesi Gusht 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 1,135,383 2014-08-05 2014-08-05 11321030012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Korrik 2014 aparati.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 59,236 2014-08-05 2014-08-05 11521030012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Gj. civile Korrik 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 138,145 2014-08-05 2014-08-05 11721030012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim shperblim keshilltare Korrik 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 532,341 2014-08-05 2014-08-05 11421030012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Çerdhet dhe kultura Korrik 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 78,697 2014-08-05 2014-08-05 11621030012014 Paga baze BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Q. K. R. Korrik 2014.