Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bulqize (0603) All All 196,783,927.00 223 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 55,000 2014-05-14 2014-05-15 6521030012014 Udhetim i brendshem BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim dieta Mars-Prill 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 21,269 2014-05-14 2014-05-15 6421030012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim takse automjeteshte policise bashkiake per vitin 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 2,189,643 2014-05-07 2014-05-08 5821030012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim nd. ekonomike Mars 2014 .
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 138,145 2014-05-05 2014-05-06 5721030012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim shperblim keshilltare Prill 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 1,189,734 2014-05-05 2014-05-06 5321030012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Prill 2014 aparati.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 40,224 2014-05-05 2014-05-06 5621030012014 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Q. K. R. Prill 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 14,520 2014-05-05 2014-05-06 5121030012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim blerje gazeta Dhjetor 2013 dhe Janar-Prill 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 542,950 2014-05-05 2014-05-06 5421030012014 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Çerdhet dhe kultura Prill 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 218,880 2014-05-05 2014-05-06 5221030012014 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga me kontrate per qendren e kultures Janar-Prill 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 83,873 2014-05-05 2014-05-06 5521030012014 Paga baze BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Gj. civile Prill 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 105,389 2014-04-24 2014-04-25 4921030012014/1 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Shkurt-Mars 2014 per abonentet nr: 1768287763; 1648384368; 1648084547; 1636392076; 1632985048; 1547585784; 1536785619; 1538785575; 1768287763; 1741285561; 1632984280;
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 47,522 2014-04-24 2014-04-25 4821030012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim sherbime postare Mars 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 122,970 2014-04-24 2014-04-25 5021030012014 Uje BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim uje te pijshem Mars 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) CEZ SHPERNDARJE Bulqize 227,027 2014-04-24 2014-04-25 4721030012014 Elektricitet 2103001 BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim elektricitet Mars 2014 per kontratat ; B23285; B24238; B23943; B23287; B22861; B22405; B23054; B39994;28038; B23695; B22631;
  Bashkia Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 14,386 2014-04-24 2014-04-25 4921030012014 Sherbime telefonike BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim telekom Shkurt-Mars 2014 per abonentet nr: 1539091247; 1724086770; 1632985048; 1539087575; 1670807948; 1538785260; 1633789399; 1547585784; 1539087583; 1536987603; 1536785619; 1741285561; 1768287763
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 4,331,200 2014-04-15 2014-04-16 4621030012014 Pagese paaftesie BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paaftesi Prill 2014 .
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 40,073 2014-04-02 2014-04-03 4121030012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Q. K. R. Mars 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 1,237,151 2014-04-02 2014-04-03 3821030012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Mars 2014 aparati.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 542,950 2014-04-02 2014-04-03 3921030012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Çerdhet dhe kultura Mars 2014.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 83,873 2014-04-02 2014-04-03 4021030012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Gj. civile Mars 2014.