Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 22,533 2020-12-10 2020-12-11 101410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/79 dt 27.08.2020 ft 267819745 dt 28.09.2020 fh 375 dt 28.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 415,200 2020-12-10 2020-12-11 10300130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/57 dt 18.08.2020 ft 38901547 dt 17.09.2020 fh 363 dt 17.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 189,227 2020-12-10 2020-12-11 102810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/57 dt 18.08.2020 ft 267819675 dt 24.08.020 fh 318 dt 24.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 2,079,000 2020-12-09 2020-12-11 96110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna,Kontrate nr 106/87, dt 22.09.2020,autorizim i MSHMS 106, dt 23.06.2020, ft nr 53911, dt 24.09.2020, seri 358911533, fh 372, dt 24.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) INCOMED Tirane 149,850 2020-12-10 2020-12-11 101310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/79 dt 27.08.2020 ft 92004609 dt 27.08.2020 fh 335 dt 27.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 319,704 2020-12-10 2020-12-11 103310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/57 dt 18.08.2020 ft 389410897 dt 05.11.2020 fh 363 dt 17.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,191,300 2020-12-09 2020-12-11 101610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna shkrese 106 dt 23 06.2020 kontr 106/83 dt 17.09.2020 ft 358910016 dt 17.09.2020 fh 365 dt 17.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 789,600 2020-12-09 2020-12-11 96010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna Kontrate nr 106/12, dt 27.07.2020,autorizim i MSHMS 106, dt 23.06.2020, ft nr 42406, dt 28.07.2020, seri 358900039,fh 275, dt 28.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,250,100 2020-12-09 2020-12-11 96810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna Kontrate nr 106/51, dt 17.08.2020,autorizim i MSHMS 106, dt 23.06.2020, ft nr 48076, dt 27.08.2020, seri 358905706,fh 333, dt 27.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) B I O CH E M NRP Tirane 254,880 2020-12-09 2020-12-10 103610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/83 dt 29.05.2020 ft 81372607 dt 10.06.2020 fh 255 dt 1.06.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 302,148 2020-12-07 2020-12-10 97010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/1 dt 27.07.2020 ft 358907378 dt 04.09.2020 fh 350 dt 04.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROMED Tirane 71,808 2020-12-07 2020-12-10 98610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mat mjejkimi autorizim mshms 511/22 dt 04.05.2020 kontr 87/8 dt 06.07.2020 ft 90602919 dt 11.08.2020 fh 294 dt 11.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 232,650 2020-12-07 2020-12-10 957110130512020 Sherbim per ngrohje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi pellet up 257/3 dt 18.11.2019 kontr 257/26 dt 04.09.2020 ft 71340822 dt 09.09.2020 fh 95 dt 09.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 286,794 2020-12-07 2020-12-10 95910130512020 Sherbim per ngrohje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi pellet up 257/3 dt 18.11.2019 kontr 257/26 dt 04.09.2020 ft 71340824 dt 25.09.2020 fh 105 dt 25.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 475,490 2020-12-07 2020-12-10 99210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mat mjejkimi autorizim mshms 511/22 dt 04.05.2020 kontr 87/8 dt 06.07.2020 ft 36084619 dt 12.08.2020 fh 296 dt 12.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROMED Tirane 31,831 2020-12-07 2020-12-10 95410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/88 dt 02.06.2020 ft 90602405 dt 02.10.2020 fh 382 dt 02.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROMED Tirane 706,305 2020-12-07 2020-12-10 98910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mat mjejkimi autorizim mshms 511/22 dt 04.05.2020 kontr 87/8 dt 06.07.2020 ft 90602575 dt 23.09.2020 fh 370 dt 23.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROMED Tirane 466,689 2020-12-09 2020-12-10 98910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente kontr 87/8 dt 06.07.2020 ne vazhdim, ft nr 1026, dt 26.08.2020, seri 90602744, fh 328, dt 26.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 572,400 2020-12-07 2020-12-10 94110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 barna kontr 106/39 dtr 07.08.2020 ft 2678194742 dt 28.09.2020 fh 374 dt 28.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 153,600 2020-12-09 2020-12-10 96310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna, sipas kon 106/75, dt 24.08.2020, autorizim i MSHMS 106/74, dt 24.08.2020, ft 47251, dt 24.08.2020, seri 358904882, fh 322, dt 24.08.2020