Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 499,500 2020-11-27 2020-12-01 92310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/61 dt19.08.2020 ft 260562484 dt 19.08.2020 fh 308 dt 19.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 895,000 2020-11-27 2020-12-01 92410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/61 dt19.08.2020 ft 260562501 dt 19.08.2020 fh 309 dt 19.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 121,193 2020-11-26 2020-11-27 90810130512020 Grante per familjet per shpenzime funerale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- shperblim per pension ub 252 dt29.10.2020 listpagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 880,100 2020-11-25 2020-11-27 8940130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026119 dt 10.09.2020 fh 96 dt 10.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,107,842 2020-11-25 2020-11-27 88810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361025937 d t 28.08.2020 fh 88 dt 01.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 974,880 2020-11-26 2020-11-27 90010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026347 dt 22.09.2020 fh 102 22.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,301,800 2020-11-26 2020-11-27 89910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026347 dt 22.09.2020 fh 102 22.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,918,977 2020-11-26 2020-11-27 91410130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket shkrese MSHMS 5126/1 dt 16.11.2020 ub 632 dt 16.11.2020 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin tetor 2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,525 2020-11-26 2020-11-27 90510130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- telefon ft 391064297 dt 26.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 425,000 2020-11-26 2020-11-27 91210130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket shkrese MSHMS 5126/1 dt 16.11.2020 ub 632 dt 16.11.2020 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin tetor 2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 721,990 2020-11-26 2020-11-27 88410130512020 Uje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- LIK FT UHJI KONTR 159456-1 FT 352845631 DT 31.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) Illyrian Guard Tirane 1,599,999 2020-11-26 2020-11-27 9060130512020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- sherbim roje vazhdim kontr 257/78 dt 26.03.2020 ft 91283815 dt 31.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 106,250 2020-11-26 2020-11-27 91310130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket shkrese MSHMS 5126/1 dt 16.11.2020 ub 632 dt 16.11.2020 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin tetor 2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,133,975 2020-11-26 2020-11-27 90210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026466 dt 28.09.2020 fh 106 dt 28.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,093,625 2020-11-25 2020-11-27 88910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361025956 dt 02.09.2020 fh 89 dt 02.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 383,140 2020-11-26 2020-11-27 88110130512020 Elektricitet 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- energji kontr E 288640 FT 382319874 DT 30.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,143,453 2020-11-25 2020-11-27 89010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361025978 dt 03.09.2020 fh 90dt 03.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,117,050 2020-11-25 2020-11-27 89210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026037 dt 07.09.2020 fh 93 dt 07.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,781,863 2020-11-26 2020-11-27 90910130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket shkrese MSHMS 5126/1 dt 16.11.2020 ub 632 dt 16.11.2020 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin tetor 2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,558,589 2020-11-25 2020-11-27 89110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026000 dt 04.09.2020 fh 91 dt 04.09.2020