Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 794,820 2020-10-19 2020-10-20 80610130512020 Uje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- lik ft uji kontr 159456-1 ft 352492021 dt 30.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) V.A.L.E RECYCLING Tirane 378,929 2020-10-19 2020-10-20 81210130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- evadim mbetjesh vazhdim kontr 128/12 dt 21.09.2020 ft 92116342 dt 06.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 12,000 2020-10-19 2020-10-20 81010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- llampa halogjene up 8/12 dt 08.10.2020 ft 842269535 dt 08.10.2020 fh 122 dt 09.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 98,743 2020-10-19 2020-10-20 80710130512020 Elektricitet 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- energji ft 381030068 dt 29.09.2020 kontr E 90481
  Sanatoriumi Tirane (3535) V.A.L.E RECYCLING Tirane 220,946 2020-10-19 2020-10-20 81310130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- evadim mbetjesh vazhdim kontr 128/12 dt 21.09.2020 ft 92116393 dt 13.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) Adenis Kastrati Tirane 117,000 2020-10-19 2020-10-20 80510130512020 Kancelari 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- bateri per okjsimetra up 131/4 dt 08.10.2020 ft 93944202 dt 08.10.2020 fh 117 dt 08.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) V.A.L.E RECYCLING Tirane 61,056 2020-10-19 2020-10-20 81110130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- evadim mbetjesh vazhdim kontr 128/12 dt 21.09.2020 ft 92116341 dt 06.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 385,156 2020-10-19 2020-10-20 80810130512020 Elektricitet 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- energji ft 381021197 dt 29.09.2020 kontr EW 288640
  Sanatoriumi Tirane (3535) ADD Print Tirane 118,080 2020-10-19 2020-10-20 80410130512020 Kancelari 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- bojra printeri up 140/4 dt 08.10.2020 ft 93113282 dt 08.10.2020 fh 118 dt 08.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 20,426,426 2020-10-09 2020-10-12 78310130512020 Shtese page per vjetersi ne pune 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga shtator 2020, me nr pun plan 457 /440 listpagesa dt.30.09.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 833,040 2020-10-09 2020-10-12 78110130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga shtator 2020, me nr pun plan 457 /440 listpagesa dt.30.09.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,100 2020-10-09 2020-10-12 78510130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga petagoget shtator 2020 listpagesa dt.30.09.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 416,715 2020-10-09 2020-10-12 78610130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga petagoget shtator 2020 listpagesa dt.30.09.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 173,187 2020-10-09 2020-10-12 78410130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga petagoget shtator 2020 listpagesa dt.30.09.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 57,731 2020-10-09 2020-10-12 78110130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga shtator 2020, me nr pun plan 457 /440 listpagesa dt.30.09.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 303,438 2020-10-09 2020-10-12 77910130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga shtator 2020, me nr pun plan 457 /440 listpagesa dt.30.09.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 73,209 2020-10-09 2020-10-12 78210130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga shtator 2020, me nr pun plan 457 /440 listpagesa dt.30.09.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 243,967 2020-10-09 2020-10-12 77810130512020 Shtese page per funksionin 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga shtator 2020, me nr pun plan 457 /440 listpagesa dt.30.09.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) Denis Mana Tirane 348,660 2020-10-08 2020-10-09 80210130512020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi riparim mirmb trau up 114/5 dt 28.07.2020 kontr 114/7 dt 07.08.2020 ft 71053548 dt 03.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 107,136 2020-10-08 2020-10-09 80110130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi evadim mbetjesh vazhdim kontr 259/28 dt 25.02.2020 ft 93271853 dt 30.09.2020