Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,282,167 2020-11-25 2020-11-27 89310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026070 dt 08.09.2020 fh 94 dt 08.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,270,251 2020-11-26 2020-11-27 90110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026425 dt 25.09.2020 fh 104 dt 25.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 822,628 2020-11-26 2020-11-27 88310130512020 Elektricitet 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- energji kontr E 250206 FT 382319873 DT 30.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 25,532 2020-11-26 2020-11-27 88510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- telefon ft 391064294 dt 01.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,110,023 2020-11-26 2020-11-27 91010130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket shkrese MSHMS 5126/1 dt 16.11.2020 ub 632 dt 16.11.2020 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin tetor 2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 75,500 2020-11-26 2020-11-27 90710130512020 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- shperblim per fatkeqsi ub 164 dt 14.07.2020 listpagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 106,250 2020-11-26 2020-11-27 91110130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket shkrese MSHMS 5126/1 dt 16.11.2020 ub 632 dt 16.11.2020 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin tetor 2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 103,705 2020-11-26 2020-11-27 88210130512020 Elektricitet 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- energji kontr E 90481 FT 382328246 DT 30.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,159,630 2020-11-25 2020-11-26 895810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026147 dt 11.09.2020 fh 97 dt 11.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 981,650 2020-11-25 2020-11-26 90410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026518, dt 30.09.2020, fh 108, dt 30.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,126,528 2020-11-25 2020-11-26 89610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026196 dt 18.09.2020 fh 98 dt 14.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,139,320 2020-11-25 2020-11-26 89710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026232 dt 16.09.2020 fh 99 dt 16.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,520,135 2020-11-25 2020-11-26 88710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361025877 d t 28.08.2020 fh 86 dt 28.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,301,800 2020-11-25 2020-11-26 90310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026491 dt 29.09.2020 fh 107 dt 29.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,708,000 2020-11-25 2020-11-26 88610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361025797 dt 25.08.2020 fh 85 dt 25.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,133,975 2020-11-25 2020-11-26 89810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 117/8 dt 18.08.2020 kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026290 dt 18.09.2020 fh 101 dt 18.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) E v i t a Tirane 1,525,020 2020-11-16 2020-11-18 87610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/98 dt 18.08.2020 ft 390501237 dt 15.09.2020 fh 361 dt 15.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 331,020 2020-11-16 2020-11-18 87810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/91 dt 22.06.2020 ft 84227159 dt 06.07.2020 fh 264 dt 06.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KLEO-ASHENSOR Tirane 67,080 2020-11-16 2020-11-18 87910130512020 Sherbime te tjera 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmb ashensori vazhdim kontrr 256/4 dt 05.03.2020 ft 90715553 dt 30.10.2020 i
  Sanatoriumi Tirane (3535) ARIF MURATI(L11912020A) Tirane 447,000 2020-11-16 2020-11-18 87410130512020 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi lule&plehra kimike up 89/5 dt 01.06.2020 kontr 89/7 dt 12.06.2020 ft 905110943 dt 05.10.2020 fh 115 dt 05.10.2020