Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 554,400 2020-12-07 2020-12-10 97210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/1 dt 27.07.2020 ft 358900029 dt 28.07.2020 fh 274 dt 28.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 1,080,000 2020-12-07 2020-12-10 94510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 barna kontr 106/39 dtr 07.08.2020 ft 267819632 dt 11.08.2020 fh 292 dt 11.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 8,316 2020-12-07 2020-12-10 96910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/1 dt 27.07.2020 ft 358906914 dt 02.09.2020 fgh 347 dt 02.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 97,504 2020-12-09 2020-12-10 101710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt19.08.2020 kontr 106/64 dt19.08.2020 ft 3206900073 dt 31.08.2020 fh 341 dt 31.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROMED Tirane 142,264 2020-12-07 2020-12-10 95110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente up 262/16 dt 30.12.2020 kontr 262/204 dt 01.09.2020 ft 90602683 dt 02.09.2020 fh 346 dt 02.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEDFAU Tirane 3,415,377 2020-12-09 2020-12-10 103510130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmbajtje paisje mjekesore vazhdim kon nr 100/21 dt 31.12.2019 fat 91286827 dt 25.09.2020 pvmd 25.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 221,229 2020-12-07 2020-12-10 95610130512020 Sherbim per ngrohje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi pellet up 257/3 dt 18.11.2019 kontr 257/26 dt 04.09.2020 ft 713040821 dt 04.09.2020 fh 92 dt 04.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 232,650 2020-12-07 2020-12-10 95810130512020 Sherbim per ngrohje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi pellet up 257/3 dt 18.11.2019 kontr 257/26 dt 04.09.2020 ft 71340823 dt 17.09.2020 fh 100 dt 17.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROMED Tirane 235,252 2020-12-07 2020-12-10 98710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mat mjejkimi autorizim mshms 511/22 dt 04.05.2020 kontr 87/8 dt 06.07.2020 ft 8744426524 dt 17.07.2020 fh 270 dt 17.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 860,594 2020-12-04 2020-12-07 97510130512020 Shtese page per funksionin 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga nendor 2020, me nr pun plan 457 /436 listpagesa dt.30.11.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,100 2020-12-04 2020-12-07 98210130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga PETAGOGE nendor 2020, me nr pun plan 6 /1 listpagesa dt.30.11.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 71,377 2020-12-04 2020-12-07 9790130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga nendor 2020, me nr pun plan 457 /436 listpagesa dt.30.11.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 20,706,214 2020-12-04 2020-12-07 97710130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paganendor 2020, me nr pun plan 457 /436 listpagesa dt.30.11.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 58,931 2020-12-04 2020-12-07 98010130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga nendor 2020, me nr pun plan 457 /436 listpagesa dt.30.11.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 212,476 2020-12-04 2020-12-07 97610130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga nendor 2020, me nr pun plan 457 /436 listpagesa dt.30.11.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 313,522 2020-12-04 2020-12-07 97810130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga nendor 2020, me nr pun plan 457 /436 listpagesa dt.30.11.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 143,437 2020-12-04 2020-12-07 98310130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga PETAGOGE nendor 2020, me nr pun plan 6 /5 listpagesa dt.30.11.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 301,530 2020-12-04 2020-12-07 98110130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga me kontrate sherbimi nendor 2020, me nr pun plan 7 /7 listpagesa dt.30.11.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) Evolve Web Studio Tirane 50,194 2020-11-16 2020-12-03 87510130512020 Sherbime te tjera 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmb faqe webI VAZHDIM KONTR 83/6 DT 12.05.2020 FT 87532209 DT 15.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KRIJON Tirane 437,760 2020-11-27 2020-12-01 93110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- KITE&REAGENTE up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/87 dt 02.06.2020 ft 89888746 dt 22.06.2020 fh 261 dt 22.06.2020