Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,909,140 2020-11-12 2020-11-16 85610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen vazhdim kontr 117/8 dt 05.08.2020 ft.361025496 dt 08.08.2020 fh 69 dt 08.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 3,998,768 2020-11-12 2020-11-16 86610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen vazhdim kontr 117/8 dt 05.08.2020 ft.361025745 dt.21.08.2020 fh 83 dt 21.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,477,891 2020-11-12 2020-11-13 86310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen vazhdim kontr 117/8 dt 05.08.2020 ft.361025703 dt 219.08.2020 fh 79 dt 19.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,074,669 2020-11-12 2020-11-13 86510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen vazhdim kontr 117/8 dt 05.08.2020 ft.361025722 dt 20.08.2020 fh 81 dt 20.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ONI(J66902008N) Tirane 122,850 2020-11-09 2020-11-11 84510130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- mirmb sistemi SIISA vazhdim kontr 7/4 dt 15.05.2019 ft 87838390 dt 08.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 110,707 2020-11-09 2020-11-11 84610130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- evadim mbetjesh vazhdim kontr 259/28 dt 25.02.2020 ft 93271664 dt 31.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GREEMED Tirane 180,000 2020-11-09 2020-11-11 84910130512020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- rip krevatesh vazhdim kontr 86/7 dt 11.04.2019 ft 85518529 dt 27.12.2019
  Sanatoriumi Tirane (3535) Illyrian Guard Tirane 1,599,999 2020-11-09 2020-11-11 84710130512020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- sherbim roje vazhdim kontr 257/78 dt 26.03.2020 ft 91283966 dt 30.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 5,000 2020-11-09 2020-11-10 84810130512020 Sherbime te tjera 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- RINOVIM DOMAIN UB 260 DT 06.11.2020 FT 369932268 DT 04.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 20,854,564 2020-11-04 2020-11-05 83310130512020 Shtese page per funksionin 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga tetor 2020, me nr pun plan 457 /439 listpagesa dt.31.10.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 73,651 2020-11-04 2020-11-05 83810130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga tetor 2020, me nr pun plan 457 /439 listpagesa dt.31.10.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 58,931 2020-11-04 2020-11-05 83710130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga tetor 2020, me nr pun plan 457 /439 listpagesa dt.31.10.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 934,437 2020-11-04 2020-11-05 83410130512020 Shtese page per funksionin 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga tetor 2020, me nr pun plan 457 /439 listpagesa dt.31.10.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 392,606 2020-11-04 2020-11-05 83910130512020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga me kontrate tetor 2020, me nr pun plan 8 / 8 listpagesa dt.31.10.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 173,187 2020-11-04 2020-11-05 84010130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga petagogesh tetor 2020, me nr pun plan 6 / 5 listpagesa dt.31.10.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 309,256 2020-11-04 2020-11-05 83510130512020 Shtese page per funksionin 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga tetor 2020, me nr pun plan 457 /439 listpagesa dt.31.10.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,100 2020-11-04 2020-11-05 84110130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga petagogesh tetor 2020, me nr pun plan 6 / 1 listpagesa dt.31.10.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 220,679 2020-11-04 2020-11-05 83610130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga tetor 2020, me nr pun plan 457 /439 listpagesa dt.31.10.2020 bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,579,369 2020-11-03 2020-11-04 83210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen vazhdim kontr 260/28 dt 03.08.2020 ft 361025399 dt 04.08.2020 fh 64 dt 04.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,298,740 2020-11-03 2020-11-04 83010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen up 260/3 dt 18.11.2019 vendim 260/17 dt 07.01.2020 kontr 260/28 dt 03.08.2020 ft 361025378 dt 03.08.2020 fh 63 dt 03.08.2020