Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,150 2020-09-17 2020-09-18 75210130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi posta ft 86830366 dt 26.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEDFAU Tirane 3,195,030 2020-09-11 2020-09-14 73710130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmbajtje paisje mjekesore vazhdim kon nr 100/21 dt 31.12.2019 fat ft 86474274 dt 25.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEDFAU Tirane 3,525,550 2020-09-11 2020-09-14 73610130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmbajtje paisje mjekesore vazhdim kon nr 100/21 dt 31.12.2019 fat ft 86474255 dt 28.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GREEMED Tirane 5,714,796 2020-09-09 2020-09-10 74710130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mat mjekimi up 93/8 dt 12.06.2020 kontr 93/26 dt 18.08.2020 ft 91431950 dt 27.08.2020 fh 331 dt 27.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GREEMED Tirane 31,570,200 2020-09-09 2020-09-10 74810130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mat mjekimi up 93/8 dt 12.06.2020 kontr 93/26 dt 18.08.2020 ft 91431975 dt 02.09.2020 fh 348 dt 02.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,609,639 2020-09-08 2020-09-09 74610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- blerje barna TBC nga UNICEF ubv 75/6 dt 18.8.2020 shkrese MSHMS 75 dt 31.03.2020 amendament iMSHMS dhe UNICEF 972 dt 19.02.2020 blere 71 315 $ me kurs 106.5 leke
  Sanatoriumi Tirane (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 58,931 2020-09-04 2020-09-08 73810130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga gusht 2020, me nr pun plan 457 /441 pagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 173,187 2020-09-04 2020-09-08 74210130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600 - paga gusht petagoget 2020 me nr pun plan 6 / 5 pagesa bashkangjitur dt 31.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 71,377 2020-09-04 2020-09-08 74010130512020 Shtese page per funksionin 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600 - paga gusht 2020 me nr pun plan 457/441 pagesa bashkangjitur dt 31.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 20,699,184 2020-09-04 2020-09-08 73510130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga gusht 2020, me nr pun plan 457 /441 pagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 239,087 2020-09-04 2020-09-08 73710130512020 Shtese page per funksionin 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600 - paga gusht 2020 me nr pun plan 457/441 pagesa bashkangjitur dt 31.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,001,882 2020-09-04 2020-09-08 73610130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga gusht 2020, me nr pun plan 457 /441 pagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 487,221 2020-09-04 2020-09-08 74310130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- paga gusht kontrate 2020 me nr pun plan 10 / 10 pagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 286,676 2020-09-04 2020-09-08 73910130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600-paga gusht 2020, me nr pun plan 457 /441 pagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,100 2020-09-04 2020-09-08 74110130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600 - paga gusht petagoget 2020 me nr pun plan 6 / 1 pagesa bashkangjitur dt 31.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 103,479 2020-08-26 2020-08-27 73510130512020 Te tjera transferta tek individet 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi shperblim pensioni ub 131&132 dt 11.06.2020 ub 118 dt 28.05.2020 listpagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 32,626 2020-08-26 2020-08-27 73310130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi taksa auto ub 210 dt 20.08.2020 ft.2000359219 dt 24.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 173,864 2020-08-25 2020-08-26 73010130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket shkrese MSHMS 3825/1 dt 14.08.2020 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin korrik 2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 818,898 2020-08-25 2020-08-26 72810130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket shkrese MSHMS 3825/1 dt 14.08.2020 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin korrik 2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 72,443 2020-08-25 2020-08-26 73110130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket shkrese MSHMS 3825/1 dt 14.08.2020 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin korrik 2020 listepagesa bashkangjitur