Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) ARTEO 2018 Tirane 180,000 2020-10-08 2020-10-09 79710130512020 Sherbime te tjera 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmb sist ngrohje-ftohje vazhdim kontr 255/4 dt 12.03.2020 ft 85724928 dt 01.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ONI(J66902008N) Tirane 125,850 2020-10-08 2020-10-09 79510130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmb sist informacioni vazhdim kontr.7/4 dt 15.05.2020 ft87838384 dt 07.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) Evolve Web Studio Tirane 33,943 2020-10-08 2020-10-09 80310130512020 Sherbime te tjera 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmb webi up 83/1 dt 05.05.2020 kontr 83/6 dt 12.05.2020 ft 87532161 dt 15.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ONI(J66902008N) Tirane 125,850 2020-10-08 2020-10-09 79410130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmb sist informacioni vazhdim kontr.7/4 dt 15.05.2020 ft 87838376 dt 27.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,250 2020-10-08 2020-10-09 79810130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi posta ft 86828823 dtr 26.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 110,707 2020-10-08 2020-10-09 80010130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi evadim mbetjesh up 259/4 dt 19.12.2019 kontr 259/28 dt 25.02.2020 ft 88472968 dt 31.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KLEO-ASHENSOR Tirane 170,400 2020-10-08 2020-10-09 79210130512020 Sherbime te tjera 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmb ashensori up 256/2 dt 27.02.2020 kontr 256/4 dt 05.03.2020 ft 82462391 dt 28.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 110,707 2020-10-08 2020-10-09 79910130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi evadim mbetjesh vazhdim kontr 259/28 dt 25.02.2020 ft 88472719 dt 31.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) SORI-AL Tirane 2,250,133 2020-10-07 2020-10-08 78910130512020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-sherb ushqime sipas kont ne vazhdim nr 175/45 dt 31.12.2019 ,fat 86087806 dt 30.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) V.A.L.E RECYCLING Tirane 2,351,610 2020-10-07 2020-10-08 79110130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- evadim mbetjesh up 128/3 dt 16.09.2020 kontr 128/12 dt 21.09.2020 ft 92116287 dt 28.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) Illyrian Guard Tirane 1,599,999 2020-10-07 2020-10-08 79110130512020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-sherb roje vazhdim kontr 257/78 dt 26.03.2020 ft 91283615 dt 31.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) SPARKLE 32 Tirane 196,800 2020-10-01 2020-10-05 77710130512020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi MIRMB PAISJE UP 104/23 DT 22.08.2019 MK 104/38 DT 15.10.2019 KONTR 104/46 DT 03.08.2020 FT 73282455 DT 07.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 25,704 2020-10-01 2020-10-02 77610130512020 Sherbime telefonike 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi TELEFON FT 3267176125 DT 01.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 319,788 2020-09-24 2020-09-25 76610130512020 Sherbim per ngrohje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- pellet vazhdim kontr 257/23 dt 04.03.2020 ft 71340819 dt 21.08.2020 fh 82 dt 21.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) HEALTH & LIGHT Tirane 3,340,000 2020-09-24 2020-09-25 76810130512020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- F.V. aparat grafie digital up 49/11 dt 10.03.2020 kontr 49/29 dt 18.05.2020 ft 90152016 dt 13.08.2020 fh 18 dt 17.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) Illyrian Guard Tirane 1,599,999 2020-09-23 2020-09-25 76010130512020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-sherb roje vazhdim kontr 257/78 dt 26.036.2020 ft 87972448 dt 31.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 218,268 2020-09-23 2020-09-25 76310130512020 Sherbim per ngrohje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- pellet vazhdim kontr 257/23 dt 04.03.2020 ft 71340815 dt 24.07.2020 fh 54 dt 24.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 278,757 2020-09-23 2020-09-25 76410130512020 Sherbim per ngrohje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- pellet vazhdim kontr 257/23 dt 04.03.2020 ft 71340818 dt 14.08.2020 fh 73 dt 14.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) V.A.L.E RECYCLING Tirane 382,771 2020-09-23 2020-09-25 75710130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- evadim mbetjesh up 258/7 dt 19.12.2019 kontr 258/31 dt 03.08.2020 ft 90175975 dt 03.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 249,288 2020-09-23 2020-09-25 76510130512020 Sherbim per ngrohje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- pellet vazhdim kontr 257/23 dt 04.03.2020 ft 71340817 dt 07.08.2020 fh 67 dt 07.08.2020