Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 1,052,070 2020-08-25 2020-08-26 73410130512020 Uje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi lik ft uji kontr 159456-1 ft 352102951 dt 31.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 717,086 2020-08-25 2020-08-26 72910130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket shkrese MSHMS 3825/1 dt 14.08.2020 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin korrik 2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 23,832,648 2020-08-25 2020-08-26 72710130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket shkrese MSHMS 3825/1 dt 14.08.2020 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin korrik 2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 67,613 2020-08-25 2020-08-26 73210130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket shkrese MSHMS 3825/1 dt 14.08.2020 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin korrik 2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 229,874 2020-08-21 2020-08-24 72610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp per blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr 260/24 dt 10.01.2020 fat pjesore nr 286620871 dt 26.2.2020.fh nr21dt 26.2.2020.
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 716,666 2020-08-21 2020-08-24 72510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp per blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr 260/24 dt 10.01.2020 fat nr 286620367 dt 27.1.2020.fh nr8dt 27.1.2020.
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 869,442 2020-08-20 2020-08-21 70910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp per blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr 260/24 dt 10.01.2020 fat nr 361025107 dt 20.7.2020.fh nr52 dt 20.7.2020.
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 703,144 2020-08-20 2020-08-21 71410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp per blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr 260/24 dt 10.01.2020 fat nr 361025334 dt 30.7.2020.fh nr59dt 30.7.2020.
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,440,093 2020-08-20 2020-08-21 71010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp per blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr 260/24 dt 10.01.2020 fat nr 36102208 dt 24.7.2020.fh nr53 dt 24.7.2020.
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,041,194 2020-08-20 2020-08-21 71510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp per blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr 260/24 dt 10.01.2020 fat nr 361025346 dt 31.7.2020.fh nr60dt 31.7.2020.
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 967,769 2020-08-20 2020-08-21 70710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp per blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr 260/24 dt 10.01.2020 fat nr 361025048 dt 16.7.2020.fh nr 49 dt 16.7.2020.
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 83,722 2020-08-20 2020-08-21 71610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp per blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr 260/24 dt 10.01.2020 fat nr 361025364 dt 01.08.2020.fh nr62dt 1.8.2020.
  Sanatoriumi Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 471,844 2020-08-20 2020-08-21 71910130512020 Elektricitet 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp enegj elekt nr fat 378483279 dt 29.7.2020.kont nr E288640
  Sanatoriumi Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,830,008 2020-08-20 2020-08-21 71810130512020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-sherb ushqime sipas kont ne vazhdim nr 175/45 dt 31.12.2019 ,fat nr 120 seri 79288919 dt 31.7.20.
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,081,760 2020-08-20 2020-08-21 71210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp per blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr 260/24 dt 10.01.2020 fat nr 361025248 dt 27.7.2020.fh nr56dt 27.7.2020.
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,081,760 2020-08-20 2020-08-21 71310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp per blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr 260/24 dt 10.01.2020 fat nr 361025311 dt 29.7.2020.fh nr57dt 29.7.2020.
  Sanatoriumi Tirane (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 25,413 2020-08-20 2020-08-21 72210130512020 Sherbime telefonike 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp telefoni sipas fat dt 01.08.2020 me kod abonenti 5493751150
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 960,062 2020-08-20 2020-08-21 70810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp per blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr 260/24 dt 10.01.2020 fat nr 361025069 dt 17.7.2020.fh nr 51 dt 17.7.2020.
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROMED Tirane 45,228,000 2020-08-20 2020-08-21 72410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp materiale mjeksore sipas up nr 34/72 dt 6.8.20.vend nr 34/83 dt 7.8.20.kont nr 34/86 dt 11.8.20.fat nr 962 seri 90602930 dt 13.8.2020.fh nr 298 dt 13.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 919,496 2020-08-20 2020-08-21 71710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-shp per blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr 260/24 dt 10.01.2020 fat nr 361025361 dt 01.08.2020.fh nr61dt 1.8.2020.