Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 238,572 2020-09-23 2020-09-25 76210130512020 Sherbim per ngrohje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- pellet vazhdim kontr 257/23 dt 04.03.2020 ft 71340816 dt 30.07.2020 fh 58 dt 30.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,102,295 2020-09-24 2020-09-25 77010130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim covid-19 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin gusht 2020 shkrese 4165/1 dt 16.09.2020 ub 511 dt 16.9.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 352,557 2020-09-24 2020-09-25 77210130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim covid-19 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin gusht 2020 shkrese 4165/1 dt 16.09.2020 ub 511 dt 16.9.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 850,000 2020-09-24 2020-09-25 77510130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim covid-19 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin gusht 2020 shkrese 4165/1 dt 16.09.2020 ub 511 dt 16.9.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) E v i t a Tirane 1,020,000 2020-09-24 2020-09-25 76910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- kite&reagente up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/94 dt 16.07.2020 ft 359044950 dt 30.07.2020 fh 278 dt 30.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 32,734,273 2020-09-24 2020-09-25 77310130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim covid-19 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin gusht 2020 shkrese 4165/1 dt 16.09.2020 ub 511 dt 16.9.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) V.A.L.E RECYCLING Tirane 263,962 2020-09-23 2020-09-25 75910130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- evadim mbetjesh up 258/7 dt 19.12.2019 kontr 258/31 dt 03.08.2020 ft 91209505 dt 05.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 106,250 2020-09-24 2020-09-25 77410130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim covid-19 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin gusht 2020 shkrese 4165/1 dt 16.09.2020 ub 511 dt 16.9.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 106,250 2020-09-24 2020-09-25 77110130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim covid-19 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin gusht 2020 shkrese 4165/1 dt 16.09.2020 ub 511 dt 16.9.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 307,098 2020-09-23 2020-09-25 76110130512020 Sherbim per ngrohje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- pellet vazhdim kontr 257/23 dt 04.03.2020 ft 71340814 dt 17.07.2020 fh 50 dt 17.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) V.A.L.E RECYCLING Tirane 271,488 2020-09-23 2020-09-25 75810130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- evadim mbetjesh up 258/7 dt 19.12.2019 kontr 258/31 dt 03.08.2020 ft 91209501 dt 04.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 80,370 2020-09-24 2020-09-25 76710130512020 Sherbim per ngrohje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- pellet vazhdim kontr 257/23 dt 04.03.2020 ft 71340820 dt 31.08.2020 fh 87 dt 31.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 660 2020-09-23 2020-09-24 75610130512020 Posta dhe sherbimi korrier 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- posta ft 86826161 dt 26.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) SORI-AL Tirane 3,817,062 2020-09-23 2020-09-24 75510130512020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-sherb ushqime sipas kont ne vazhdim nr 175/45 dt 31.12.2019 ,fat 79288940 dt 31.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 833,380 2020-09-17 2020-09-18 74910130512020 Uje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi energji kontr E 159456 ft.352182442 dt.31.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 111,563 2020-09-17 2020-09-18 75010130512020 Elektricitet 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi energji kontr E90481 ft 379782015 dt 29.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 1,104,490 2020-09-17 2020-09-18 74810130512020 Uje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi lik ft uji kontr 159456-1 dt 352182442 dt 31.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GENTIAN SADIKU Tirane 916,800 2020-09-17 2020-09-18 75410130512020 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi uniforma per personel mjeksor up 98/5 dt 24.06.2020 kontr 98/9 dt 27.07.2020 ft 77502073 dt 30.07.2020 fh 13 dt 30.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,600 2020-09-17 2020-09-18 75310130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi posta ft 81109782 dt 01.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 411,364 2020-09-17 2020-09-18 75110130512020 Elektricitet 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi energji kontr E 288640 ft 379807813 dt 29.08.2020