Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 178,490 2020-11-03 2020-11-04 83110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen vazhdim kontr 260/28 dt 03.08.2020 ft 3661025409 dt 04.08.2020 fh 65 dt 04.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KLEO-ASHENSOR Tirane 36,600 2020-10-30 2020-11-02 79310130512020 Sherbime te tjera 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- mirmb ashensori vazhdim kontr 256/4 dt 05.03.2020 ft 90715523 dt 19.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) Adenis Kastrati Tirane 118,200 2020-10-30 2020-11-02 82810130512020 Kancelari 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- ushqyes CPAP up 143/8 dt 21.10.2020 ft 93944210 dt 22.10.2020 fh 136 dt 23.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GREEMED Tirane 13,402,320 2020-10-30 2020-11-02 82410130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- mat mjekjimi vazhdim kontr 93/26 dt 18.08.2020 ft 92696779 dtr 28.10.2020 fh 395 dt 28.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GREEMED Tirane 2,952,000 2020-10-30 2020-11-02 82510130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- mat mjekjimi vazhdim kontr 93/26 dt 18.08.2020 ft 92696543 dt 11.09.2020 fh 356 dt 11.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) V.A.L.E RECYCLING Tirane 348,019 2020-10-30 2020-11-02 82610130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-evadim mbetjesh vazhdim kontr 128/12 dt 21.09.2020 ft 92116412 dt 16.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KLEO-ASHENSOR Tirane 136,200 2020-10-30 2020-11-02 79610130512020 Sherbime te tjera 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- mirmb ashensori vazhdim kontr 256/4 dt 05.03.2020 ft 90715532 dt 30.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GENTIAN SADIKU Tirane 119,040 2020-10-30 2020-11-02 82910130512020 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- kambrik up 144/4 dt 23.10.2020 ft 77593401 dt 23.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) V.A.L.E RECYCLING Tirane 150,160 2020-10-30 2020-11-02 82710130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-evadim mbetjesh vazhdim kontr 128/12 dt 21.09.2020 ft 92116475 dt 21.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) HERJOL XHAGOLLI Tirane 444,000 2020-10-22 2020-10-26 82210130512020 Sherbime te tjera 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- bojra per lyerje up 113/13 dt 03.09.2020 ft 85468458 dt 01.10.2020 fh 111 dt 01.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KASTRATI Tirane 717,288 2020-10-22 2020-10-26 82310130512020 Karburant dhe vaj 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- karburant vazhdim kontr 151/7 dt 02.06.2020 ft 83371482 dt 24.08.2020 fh 84 dt 24.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 106,250 2020-10-21 2020-10-22 81710130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim covid-19 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin gusht 2020 shkrese 4571/1 dt 12.10.2020 ub 566 dt 12.10.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 670,680 2020-10-21 2020-10-22 82110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mat mjekimi up 87/27 dt 29.07.2020 ft 84226888 dt 04.08.2020 fh 284 dt 04.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 106,250 2020-10-21 2020-10-22 81410130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim covid-19 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin gusht 2020 shkrese 4571/1 dt 12.10.2020 ub 566 dt 12.10.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 850,000 2020-10-21 2020-10-22 81810130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim covid-19 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin gusht 2020 shkrese 4571/1 dt 12.10.2020 ub 566 dt 12.10.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,313,636 2020-10-21 2020-10-22 81910130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim covid-19 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin gusht 2020 shkrese 4571/1 dt 12.10.2020 ub 566 dt 12.10.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 400,852 2020-10-21 2020-10-22 81610130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim covid-19 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin gusht 2020 shkrese 4571/1 dt 12.10.2020 ub 566 dt 12.10.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,500,873 2020-10-21 2020-10-22 81510130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim covid-19 vkm 207 dt 10.03.2020 per muajin gusht 2020 shkrese 4571/1 dt 12.10.2020 ub 566 dt 12.10.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 25,704 2020-10-21 2020-10-22 82110130512020 Sherbime telefonike 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi telefon ft 390979811 dt 01.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 771,556 2020-10-19 2020-10-20 80910130512020 Elektricitet 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- energji ft 381021376 dt 29.09.2020 kontr E 250206