Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) VINIPHARMA Tirane 9,650 2020-11-27 2020-12-01 93510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/77 dt 27.08.2020 ft 271465963 dt 02.09.2020 fh 345 dt 02.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 78,760 2020-11-27 2020-12-01 91810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106 dt 23.06.2020 kontr 106/47 dt 14.08.2020 ft 73070443 dt 02.09.2020 fh 343 dt 02.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 143,200 2020-11-27 2020-12-01 91510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106 dt 23.06.2020 kontr 106/21 dt 28.07.2020 ft 73070316 dt 03.08.2020 fh 218 dt 03.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALFARMAKOS Tirane 349,000 2020-11-27 2020-12-01 93310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/71 dtr 21.08.2020 ft 358658425 dt 21.08.2020 fh 314 dt 21.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) T R I M E D Tirane 27,148 2020-11-27 2020-12-01 92610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/45 dt 13.08.2020 ft 324265391 dt 17.08.2020 fh 301 dt 17.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KRIJON Tirane 31,200 2020-11-27 2020-12-01 93010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- KITE&REAGENTE up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/87 dt 02.06.2020 ft 93408045 dt 30.09.2020 fh 378 dt 30.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 151,645 2020-11-27 2020-12-01 91910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/22 dt 28.07.2020 ft 73070317 dt 03.08.2020 fh 282 dt 03.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) T R I M E D Tirane 2,147,748 2020-11-27 2020-12-01 9250130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106 dt 23.06.2020 kontr 106/17 dt 28.07.2020 ft 324260989 dt 30.07.2020 fh 277 dt 30.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) I L M A Tirane 2,645 2020-11-27 2020-12-01 93610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106 dt 23.06.2020 kontr 106/37 DT 07.08.2020 FT 35542663 DT 07.08.2020 FH 285 DT 07.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) I L M A Tirane 10,580 2020-11-27 2020-12-01 93710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106/1 dt 07.08.2020 kontr 106/37 DT 07.08.2020 FT 355426790 DT 07.08.2020 FH 286 DT 07.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 171,840 2020-11-27 2020-12-01 91710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- MAT MJEKIMI barna autorizim MSHMS 106 dt 23.06.2020 kontr 106/47 dt 14.08.2020 ft 730770561 dt 18.09.2020 fh 368 dt 18.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) INCOMED Tirane 400,000 2020-11-27 2020-12-01 92010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106 dt 23.06.2020 kontr 106/43 dt 11.08.2020 ft 91248643 dt 11.08.2020 fh 293 dt 11.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 150,500 2020-11-27 2020-12-01 92210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/49 dt 14.08.2020 ft 260562481 dt 19.08.2020 fh 307 dt 19.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KRIJON Tirane 135,120 2020-11-27 2020-12-01 93210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- KITE&REAGENTE up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/87 dt 02.06.2020 ft 93408046 dt 01.10.2020 fh 380 dt 01.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 408,000 2020-11-27 2020-12-01 92710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/53 dt 17.08.2020 ft 88863828 dt 18.08.2020 fh 303 dt 18.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 7,360 2020-11-27 2020-12-01 92110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106 dt 23.06.2020 kontr 106/33 dt 5.08.2020 ft 91985582 dt 18.09.2020 fh 369 dt 18.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GREEMED Tirane 7,788,000 2020-11-27 2020-12-01 92910130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- MAT MJEKIMI up 87/25 dt 21.07.2020 kontr 87/48 dt 06.10.2020 ft 31482723 dt 09.10.2020 fh 384/2 dt 09.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALFARMAKOS Tirane 405,000 2020-11-27 2020-12-01 93410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/72 dtr 21.08.2020 ft 358658418 dt 21.08.2020 fh 315 dt 21.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 204,000 2020-11-27 2020-12-01 92810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/13 dt 27.07.2020 ft 88863777 dt 28.07.2020 fh 272 dt 28.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 6,000 2020-11-27 2020-12-01 91610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/81 dt 31.08.2020 ft 73070426 dt 31.08.2020 fh 338 dt 31.08.20 dt 23.06.2020 kontr 106/47 dt 14.08.2020 ft 73070426 dt 02.09.2020 fh 338 dt 31.08.2020