Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 153,521 2020-12-07 2020-12-10 94210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 barna kontr 106/39 dtr 07.08.2020 ft 267819676 dt 24.08.2020 fh 317 dt 24.08.2020 kontr 106/39 dtr 07.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 243,000 2020-12-09 2020-12-10 96410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna, sipas kon 106/75, dt 24.08.2020, autorizim i MSHMS 106/1, dt 23.06.2020, ft 47248, dt 24.08.2020, seri 358904879, fh 321, dt 24.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 226,600 2020-12-07 2020-12-10 94610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.6.2020 kontr 10630 dt 05.08.2020 ft 267819639 dt 13.08.2020 fh 297 dt 13.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 92,000 2020-12-07 2020-12-10 94810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.6.2020 kontr 106/55 dt 18.08.2020 ft 267819658 dt 18.08.2020 fh 302 dt 18.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROMED Tirane 77,704 2020-12-07 2020-12-10 95310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/88 dt 02.06.2020 ft 874226617 dt 24.06.2020 fh 262 dt 24.06.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 500,172 2020-12-07 2020-12-10 99110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mat mjejkimi autorizim mshms 511/22 dt 04.05.2020 kontr 87/8 dt 06.07.2020 ft 284347970 dt 22.07.2020 fh 271 dt 22.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 498,960 2020-12-07 2020-12-10 97410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/1 dt 27.07.2020 ft 358901124 dt 03.08.2020 fh 280 dt 03.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 140,400 2020-12-07 2020-12-10 93910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.6.2020 kontr 106/31 dt 05.08.2020 ft 267819631 dt 11.08.2020 fh 291 dt 11.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROMED Tirane 158,503 2020-12-07 2020-12-10 95210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente up 262/16 dt 30.12.2020 kontr 262/204 dt 01.09.2020 ft 90602402 dt 30.09.2020 fh 377 dt 30.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 32,313 2020-12-07 2020-12-10 99010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mat mjejkimi autorizim mshms 511/22 dt 04.05.2020 kontr 87/8 dt 06.07.2020 ft 360849736 dt 26.08.2020 fh 327 dt 26.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) PEGASUS. Tirane 129,600 2020-12-07 2020-12-10 95010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/82 dt 28.05.2020 ft 225913520 dt 26.08.2020 fh 330 dt 26.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 87,318 2020-12-07 2020-12-10 97110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/1 dt 27.07.2020 ft 358905708 dt 27.08.2020 fh 332 dt 27.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 12,980 2020-12-09 2020-12-10 96210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna, sipas kon 106/19, dt 28.07.2020, autorizim i MSHMS 106, dt 23.06.2020, ft 43492, dt 03.08.2020, seri 358901125, fh 279, dt 03.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROMED Tirane 84,528 2020-12-07 2020-12-10 95510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/88 dt 02.06.2020 ft 90602599 dt 01.10.2020 fh 379 dt 01.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROMED Tirane 44,880 2020-12-07 2020-12-10 98810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mat mjejkimi autorizim mshms 511/22 dt 04.05.2020 kontr 87/8 dt 06.07.2020 ft 90602587 dt 25.09.2020 fh 373 dt 25.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) PEGASUS. Tirane 216,000 2020-12-07 2020-12-10 94910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/82 dt 28.05.2020 ft 225913028 dt 13.08.2020 fh 266 dt 13.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 627,858 2020-12-07 2020-12-10 97310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/1 dt 27.07.2020 ft 358900032 dt 28.07.2020 fh 273 dt 28.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 75,600 2020-12-07 2020-12-10 93810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.6.2020 kontr 106/31 dt 05.08.2020 ft 267819674 dt 24.08.2020 fh 316 dt 24.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 148,679 2020-12-07 2020-12-10 94310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 barna kontr 106/39 dtr 07.08.2020 ft 2678196914 dt 10 08.2020 fh 290 dt 10.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 158,600 2020-12-07 2020-12-10 94410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 barna kontr 106/39 dtr 07.08.2020 ft 267819628 dt 10.08.2020 fh 289 dt 10.08.2020