Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 695,745 2020-12-11 2020-12-14 10370130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/65 dt 19.08.2020 ft 389407937 dt 21.10.2020 fh 389 dt 21.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 3,180 2020-12-11 2020-12-14 104210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/85 dt 15.09.2020 ft. 390627670 dt 15.09.2020 fh 359 dt 15.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 324,100 2020-12-09 2020-12-11 96510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna Kontrate nr 106/51, dt 17.08.2020,autorizim i MSHMS 106, dt 23.06.2020, ft nr 48636, dtb 31.08.2020, seri 358906264, fh 339, dt 31.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MONTAL Tirane 354,750 2020-12-09 2020-12-11 102210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 511/22 dt 04.05.2020 kontr 87/7 dt 06.07.2020 ft 89244114 dt 26.08.2020 fh 326 dt 26.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 926,000 2020-12-09 2020-12-11 96710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna Kontrate nr 106/51, dt 17.08.2020,autorizim i MSHMS 106, dt 23.06.2020, ft nr 47231,dt 24.08.2020, seri 358904862, fh 320,dt24.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 311,400 2020-12-10 2020-12-11 102910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/57 dt 18.08.2020 ft 267819563 dt 18.08.020 fh 304 dt 18.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 322,065 2020-12-09 2020-12-11 99810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna Kontrate nr 106/69, dt 21.08.2020,autorizim i MSHMS 106, dt 23.06.2020, ft nr 52395, dt 17.09.2020, seri 358910020, fh 367, dt 17.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 62,700 2020-12-10 2020-12-11 100610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/24 dt 29.07.2020 ft 358905086 dt 25.08.2020 fh 324 dt 25.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) LEKLI Tirane 161,032 2020-12-09 2020-12-11 99910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna Kontrate nr 106/69, dt 21.08.2020,autorizim i MSHMS 106, dt 23.06.2020, ft nr 1679, seri 90647072, dt 15.09.2020, fh 358, dt 15.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 311,296 2020-12-10 2020-12-11 10290130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/57 dt 18.08.2020 ft 267819706 dt 09.09.2020 fh 352 dt 09.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) T R I M E D Tirane 835,500 2020-12-10 2020-12-11 100510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/41 dt 11.08.2020 ft 324264504 dt 12.08.2020 fh 295 dt 12.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 136,800 2020-12-09 2020-12-11 101810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 511/22 dt 04.05.2020 kontr 87/7 dt 06.07.2020 ft 84227551 dt 02.10.2020 fh 381 dt 02.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 763,890 2020-12-09 2020-12-11 101910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 511/22 dt 04.05.2020 kontr 87/7 dt 06.07.2020 ft 84226859 dt 14.07.2020 fh 267 dt 14.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 601,900 2020-12-09 2020-12-11 96610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna Kontrate nr 106/51, dt 17.08.2020,autorizim i MSHMS 106, dt 23.06.2020, ft nr 52389, dt 17.09.2020, seri 358910014, fh 364, dt 17.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALBANIA NEW FARM SHPK Tirane 238,260 2020-12-09 2020-12-11 101510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna shkrese 106 dt 23 06.2020 kontr 106/83 dt 17.09.2020 ft 231287311 dt 10.09.2020 fh 354 dt 10.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 94,200 2020-12-09 2020-12-11 102110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 511/22 dt 04.05.2020 kontr 87/7 dt 06.07.2020 ft 84227970 dt 27.08.2020 fh 334 dt 27.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 835,500 2020-12-10 2020-12-11 100610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/41 dt 11.08.2020 ft 88863816 dt 17.08.2020 fh 300 dt 17.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MONTAL Tirane 870,084 2020-12-09 2020-12-11 102310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 511/22 dt 04.05.2020 kontr 87/7 dt 06.07.2020 ft 79276985 dt 14.07.2020 fh 268 dt 14.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALBANIA NEW FARM SHPK Tirane 62,700 2020-12-10 2020-12-11 101110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/24 dt 29.07.2020 ft 231287234 dt 28.08.2020 fh 336 dt 28.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 420,000 2020-12-09 2020-12-11 102010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 511/22 dt 04.05.2020 kontr 87/7 dt 06.07.2020 ft 84227981 dt 11.09.2020 fh 357 dt 11.09.2020