Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) T R I M E D Tirane 1,557,000 2020-12-10 2020-12-14 102510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/57 dt 18.08.2020 ft 390538537 dt 08.10.2020 fh 384 dt 08.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) T R I M E D Tirane 1,308,710 2020-12-10 2020-12-14 102410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/57 dt 18.08.2020 ft 390538931 dt 08.10.2020 fh 383 dt 08.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 463,830 2020-12-11 2020-12-14 103910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/65 dt 19.08.2020 ft 320688617 dt 21.08.2020 fh 313 dt 21.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 512,110 2020-12-11 2020-12-14 104710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/67 dt 20.08.2020 ft 320689775 dt 28.08.2020 fh 337 dt 28.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 86,957 2020-12-11 2020-12-14 100910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/28 dt 03.08.2020 ft 358904890 dt 24.08.2020 fh 323 dt 24.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) INCOMED Tirane 924,000 2020-12-11 2020-12-14 100210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/59 dt 19.08.2020 ft 92004502 dt 20.08.2020 fh 312 dt 20.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) T R I M E D Tirane 1,557,000 2020-12-10 2020-12-14 102610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/57 dt 18.08.2020 ft 324266946 dt 20.08.2020 fh 311 dt 20.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,084,917 2020-12-10 2020-12-14 103110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/57 dt 18.08.2020 ft 389410827 dt 18.08.2020 fh 305 dt 18.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 508,862 2020-12-11 2020-12-14 100810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/28 dt 03.08.2020 ft 358902054 dt 07..08.2020 fh 288 dt 07.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 1,170,809 2020-12-11 2020-12-14 104010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/65 dt 19.08.2020 ft 320689083 dt 25.08.2020 fh 325 dt 25.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 2,016,610 2020-12-11 2020-12-14 104510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/67 dt 20.08.2020 ft 389407945 dt 21.10.2020 fh 388 dt 21.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 415,200 2020-12-10 2020-12-14 103210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/57 dt 18.08.2020 ft 88863817 dt 19.08.2020 fh 306 dt 19.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) PEGASUS. Tirane 3,180 2020-12-11 2020-12-14 104310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/85 dt 15.09.2020 ft.225913707 dt 16.09.2020 fh 362 dt 16.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) T R I M E D Tirane 1,400,000 2020-12-11 2020-12-14 100110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/59 dt 19.08.2020 ft 390527343 dt 02.09.2020 fh 344 dt 02.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 2,532,344 2020-12-11 2020-12-14 104610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/67 dt 20.08.2020 ft 320690072 dt 31.08.2020 fh 340 dt 31.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 125,560 2020-12-11 2020-12-14 10380130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/65 dt 19.08.2020 ft 389406424 dt 13.10.2020 fh 386 dt 13.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 161,032 2020-12-11 2020-12-14 100710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/28 dt 03.08.2020 ft 358902051 dt 07.08.2020 fh 287 dt 07.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) LEKLI Tirane 370,374 2020-12-11 2020-12-14 101010130512020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/28 dt 03.08.2020 ft 90646709 dt 14.08.2020 fh 299 dt 14.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 835,500 2020-12-11 2020-12-14 100410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/18 dt 28.07.2020 ft 888637825 dt 30.07.2020 fh 276 dt 30.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 3,180 2020-12-11 2020-12-14 104110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/85 dt 15.09.2020 ft. 3589100017 dt 17.09.2020 fh 366 dt 17.09.2020