Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,708,000 2020-12-29 2020-12-30 110310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 361027465 dt 14.11.2020 fh 160 dt 14.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 249,570 2020-12-29 2020-12-30 111610130512020 Sherbim per ngrohje /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi pellet vazhdim kontr 257/26 dt 04.09.2020 ft71340829 dt 16.10.2020 fh 128 dt 16.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) INCOMED Tirane 3,640,000 2020-12-29 2020-12-30 1113010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna up 122/6 dt 08.10.2020 kontr 122/47 dt 20.11.2020 ft 94713138 dt 20.11.2020 fh 424 dt 20.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,834,734 2020-12-29 2020-12-30 112410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 361027764 dt 26.11.2020 fh 176 dt 26.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 639,384 2020-12-29 2020-12-30 111910130512020 Pjese kembimi, goma dhe bateri /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi sherbim autoambulancat kontr 216/37 dt 23.11.2020 ft 942363062 dt 25.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,518,440 2020-12-29 2020-12-30 111310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 361027708 dt 24.11.2020 fh 174 dt 24.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,031,000 2020-12-29 2020-12-30 110410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 361027475 dt 15.11.2020 fh 161 dt 15.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 121,044 2020-12-29 2020-12-30 114610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna shkrese MSHMS 106 dt 23.06.2020 kontr 106/106 dt 30.10.2020 ft 390639582 dt 04.12.2020 fh 402 dt 04.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 338,400 2020-12-29 2020-12-30 112010130512020 Sherbim per ngrohje /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi pellet up 257/3 dt 18.11.2019 kontr 257/26 dt 04.09.2020 ft 71340835 dt 04.11.2020 fh 149 dt. 04.11.2020 t
  Sanatoriumi Tirane (3535) KLEO-ASHENSOR Tirane 40,800 2020-12-29 2020-12-30 113610130512020 Sherbime te tjera /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmb ashensori up 256/2 dt 27.02.2020 kontr 256/4 dt 05.03.2020 ft 90715587 dt 18.12.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,170,462 2020-12-29 2020-12-30 110810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 361027579 dt 19.11.2020 fh 166 dt 19.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,176,626 2020-12-29 2020-12-30 110710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 361027556 dt 18.11.2020 fh 165 dt 18.11.2020 .2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,104,116 2020-12-29 2020-12-30 111010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 361027629 dt 21.11.2020 fh 168 dt 21.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,207,020 2020-12-29 2020-12-30 11110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 361027641 dt 22.11.2020 fh 170 dt 22.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 274,950 2020-12-29 2020-12-30 111810130512020 Sherbim per ngrohje /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi pellet vazhdim kontr 257/26 dt 04.09.2020 ft71340832 dt 28.10.2020 fh 142 dt 28.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,850,376 2020-12-29 2020-12-30 110610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 361027534 dtr 17.11.2020 fh 164 dt 17.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 596,148 2020-12-29 2020-12-30 113910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/102 dt 01.09.2020 ft 84226536 dt 08.10.2020 fh 384/1 dt 08.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 293,985 2020-12-29 2020-12-30 111410130512020 Sherbim per ngrohje /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi pellet vazhdim kontr 257/26 dt 04.09.2020 ft713408297 dt 01.10.2020 fh 110 dt 01.10..2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,152,931 2020-12-24 2020-12-29 1082110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen vazhdim kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026930 dt 20.10.2020 fh 133 dt 20.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,301,800 2020-12-24 2020-12-29 108010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen vazhdim kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026893 dt 19.10.2020 fh 131 dt 19.11.2020