Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 92,649 2020-12-30 2020-12-31 115610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna up 122/6 dt 08.10.2020 kontr 122/65 dt 26.11.2020 ft 93344732 dt 26.11.2020 fh 431 dt 26.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ARTEO 2018 Tirane 112,799 2020-12-29 2020-12-31 113310130512020 Sherbime te tjera /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmb sistemi up 255/2 dt 27.02.2020 kontr 255/4 dt 12.03.2020 ft 85724928 dt 01.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) Evolve Web Studio Tirane 34,663 2020-12-30 2020-12-31 113810130512020 Sherbime te tjera 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmbajtje faqe webi vazhdim kontr 83/6 dt 12.05.2020 ft 87532255 dt 24.12.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) E v i t a Tirane 3,088 2020-12-30 2020-12-31 115510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/108 dt 02.11.2020 ft 390504444 dt 05.11.2020 fh 408 dt 05.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) I L M A Tirane 5,290 2020-12-30 2020-12-31 115110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106 dt 23.06.2020 kontr 106/103 dt 29.10.2020 ft 355467784 dt 04.11.2020 fh 404 dt 04.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 188,496 2020-12-29 2020-12-31 113410130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi evadim mbetjesh urbane vazhdim kontr 259/28 dt 25.02.2020 ft 95247775 dt 30.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEDFAU Tirane 3,305,203 2020-12-30 2020-12-31 113710130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmbajtje paisje mjekesore vazhdim kon nr 100/21 dt 31.12.2019 fat 92602315 dt 25.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 338,400 2020-12-29 2020-12-31 107310130512020 Sherbim per ngrohje /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi pellet up 257/3 dt 18.11.2019 kontr 257/26 dt 04.09.2020 ft 71340837 dt 10.11.2020 fh 158dt. 10.11.2020 t
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 92,580 2020-12-30 2020-12-31 114710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/93 dt 21.10.2020 ft 389408492 dt 23.10.2020 fh 390 dt 23.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) I L M A Tirane 105,840 2020-12-29 2020-12-31 114910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna up 3/22 dt 18.06.2019 kontr 3/141 dt 09.01.2020 dif ft 286755343 dt 10.01.2020 fh 32 dt 10.01.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 110,040 2020-12-29 2020-12-31 114410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna shkrese mSHMS 106 dt 23.06.2020 kontr 106/106 dt 30.10.2020 ft 358920173 dt 03.11.2020 fh 401 dt 03.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,277,428 2020-12-29 2020-12-31 1126110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 3610227842 dt 29.11.2020 fh 179 dt 29.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) VINIPHARMA Tirane 3,474 2020-12-30 2020-12-31 115310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/108 dt 02.11.2020 ft 271467179 dt 05.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 309,072 2020-12-29 2020-12-31 112110130512020 Sherbim per ngrohje /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi pellet vazhdim kontr 257/26 dt 04.09.2020 ft.71340841 dt 17.11.2020 fh 163 dt 17.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,166,400 2020-12-29 2020-12-30 110510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 3610277507 dt 16.11.2020 fh 162dt 16.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,277,428 2020-12-29 2020-12-30 110910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 361027615 dt 20.11.2020 fh 167 dt 20.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,301,800 2020-12-29 2020-12-30 112310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 361027734 dt 25.11.2020 fh 175 dt 25.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,708,000 2020-12-29 2020-12-30 110210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 361027452 dt 13.11.2020 fh 159 dt 13.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) INCOMED Tirane 1,000,000 2020-12-29 2020-12-30 1112910130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna up 122/6 dt 08.10.2020 kontr 122/47 dt 20.11.2020 ft 94713166 dt 23.11.2020 fh 425 dt 23.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 102,000 2020-12-29 2020-12-30 112710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/99 dt 23.10.2020 ft 93344612 dt 29.10.2020 fh 396 dt 29.10.2020