Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 102,000 2020-12-31 2021-01-14 112610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/15 DT 17.11.2020 FT 93344704 DT 18.11.2020 FH 422 DT 18.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KLEO-ASHENSOR Tirane 45,600 2020-12-31 2021-01-11 113510130512020 Sherbime te tjera 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmb ashensori up 256/2 dt 27.02.2020 kontr 256/4 dt 05.03.2020 ft 90715575 dt 30.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,301,800 2020-12-29 2021-01-05 111210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 361027676dt 23.11.2020 fh 173 dt 23.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROMED Tirane 2,278 2020-12-30 2020-12-31 115010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602-mat mjekimi vazhdim kontr 296/150 dt 03.05.2019 ft 90602930 dt 13.08.2020 fh 15 dt 13.12.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) T R I M E D Tirane 8,174 2020-12-30 2020-12-31 114110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/91 dt 21.10.2020 ft 3905545930 d 30.10.2020 fh 399 dt 30.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 338,400 2020-12-29 2020-12-31 112810130512020 Sherbim per ngrohje /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi pellet vazhdim kontr 257/26 dt 04.09.2020 ft71340849 dt 27.11.2020 fh 177 dt 27.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) SORI-AL Tirane 3,547,403 2020-12-30 2020-12-31 113210130512020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi sherbim catering vazhdim kobntr 175/45 dt 31.12.2019 ft 86087827 dt 31.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,232,204 2020-12-29 2020-12-31 1127110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 3610227878 dt 30.11.2020 fh 180 dt 30.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 3,157,392 2020-12-29 2020-12-31 112510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen Up 117/13 dt 10.08.2020 kontr 117/46 dt 13.11.2020 ft 361027828dt 28.11.2020 fh 178 dt 28.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 338,400 2020-12-29 2020-12-31 112210130512020 Sherbim per ngrohje /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi pellet vazhdim kontr 257/26 dt 04.09.2020 ft.71340845 dt 21.11.2020 fh 169 dt 21.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) INCOMED Tirane 3,088 2020-12-30 2020-12-31 115410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/108 dt 02.11.2020 ft 92925452 dt 09.11.2020 fh 411 dt 09.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 243,225 2020-12-29 2020-12-31 111510130512020 Sherbim per ngrohje /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi pellet vazhdim kontr 257/26 dt 04.09.2020 ft71340828 dt 09.10.2020 fh 120 dt 09.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 272,834 2020-12-29 2020-12-31 111710130512020 Sherbim per ngrohje /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi pellet vazhdim kontr 257/26 dt 04.09.2020 ft71340830 dt 23.10.2020 fh 135 dt 23.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 135,716 2020-12-29 2020-12-31 114510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna shkrese mSHMS 106 dt 23.06.2020 kontr 106/106 dt 30.10.2020 ft 358920095 dt 03.11.2020 fh 400 dt 03.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 188,340 2020-12-30 2020-12-31 114810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/93 dt 21.10.2020 ft 389410899 dt 05.11.2020 fh 406 dt 05.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KRIJON Tirane 22,800 2020-12-29 2020-12-31 114210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente vazhdim kontr 262/84 dt 29.05.2020 ft 94358236 dt 30.10.2020 fh 397 dt 30.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KRIJON Tirane 94,200 2020-12-29 2020-12-31 114310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente vazhdim kontr 262/84 dt 29.05.2020 ft 94358322 dt 17.11.2020 fh 420 dt 17.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) I L M A Tirane 34,830 2020-12-30 2020-12-31 115210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/104 dt 29.10.2020 ft 355467787 dt 4.11.2020 fh 404 dt 04.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 21,675 2020-12-31 2020-12-31 114010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim MSHMS 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/101 dt 26.10.2020 fh410 dt 09.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) ALBANIA NEW FARM SHPK Tirane 953,040 2020-12-29 2020-12-31 113110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna vazhdim kontr 106/83 dt 31.08.2020 ft 231287607 dt 19.11.2020 fh 423 ddt 19 11.2020