Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 425,000 2020-12-21 2020-12-22 106110130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket per covid -19 VKM 207 dt 10.03.2020 shkrese MSHMS 5523/1 DT 15.12.2020 per muajin nentor 2020 UB 672 DT 15.12.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) T R I M E D Tirane 835,500 2020-12-11 2020-12-22 101010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/18 dt 28.107.2020 ft 324261039 dt 03.08.2020 fh 283 dt 03.08.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,272,294 2020-12-21 2020-12-22 105810130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket per covid -19 VKM 207 dt 10.03.2020 shkrese MSHMS 5523/1 DT 15.12.2020 per muajin nentor 2020 UB 672 DT 15.12.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 106,250 2020-12-21 2020-12-22 106310130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket per covid -19 VKM 207 dt 10.03.2020 shkrese MSHMS 5523/1 DT 15.12.2020 per muajin nentor 2020 UB 672 DT 15.12.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 1,003,000 2020-12-14 2020-12-16 104410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna vazhdim kontr 106/67 dt 20.08.2020 ft 389406425 dt 13.10.2020 fh 385 dt 13.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,081,846 2020-12-14 2020-12-16 105610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen VAZHDIM kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 3361026726 DT 09.10.2020 FH 121 DT 09.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GREEMED Tirane 275,520 2020-12-14 2020-12-16 104910130512020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- rip krevatesh up 77/2 dt 15.04.2020 kontr 77/4 dt 24.04.2020 ft 95620015 dt 09.12.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GREEMED Tirane 654,480 2020-12-14 2020-12-16 104810130512020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- rip krevatesh up 77/2 dt 15.04.2020 kontr 77/4 dt 24.04.2020 ft 90702474 dt 30.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,088,886 2020-12-14 2020-12-16 105510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen VAZHDIM kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026709 DT 08.10.2020 FH 119 DT 08.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 102,422 2020-12-14 2020-12-16 105710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- barna vazhdim kontr 106/67 dt 20.08.2020 ft 389412511 dt 11.11.2020 fh 42 dt 11.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KRIJON Tirane 93,120 2020-12-11 2020-12-15 99310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/84 dt 29.05.2020 ft 94358212 dt 28.10.2020 fh 394 dt 28.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KRIJON Tirane 25,800 2020-12-11 2020-12-15 99610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/84 dt 29.05.2020 ft 93408029 dt 30.09.2020 fh 376 dt 30.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,265,512 2020-12-14 2020-12-15 105210130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen VAZHDIM kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026608 dt 03.10.2020 fh 113 dt 03.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KRIJON Tirane 146,772 2020-12-11 2020-12-15 99410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/84 dt 29.05.2020 ft 89888728 dt 17.06.2020 fh 259 dt 17.06.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,112,581 2020-12-14 2020-12-15 105010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen VAZHDIM kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026565 dt 01.10.2020 fh 109 dt 01.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,031,883 2020-12-14 2020-12-15 105310130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen VAZHDIM kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026617 dt 05.10.2020 fh 114 dt 05.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KRIJON Tirane 307,200 2020-12-11 2020-12-15 99510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/84 dt 29.05.2020 ft.90377283 dt 09.07.2020 fh. 265 dt 09.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,480,328 2020-12-14 2020-12-15 105110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen VAZHDIM kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026575 dt 02.10.2020 fh 112 dt 02.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KRIJON Tirane 144,000 2020-12-11 2020-12-15 99710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi kite&reagente up 262/16 dt 30.12.2019 kontr 262/84 dt 29.05.2020 ft 90377211 dt 15.07.2020 fh 269 dt 15.07.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,039,059 2020-12-14 2020-12-15 105410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 602- oksigjen VAZHDIM kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361026681 dt 07.10.2020 fh 116 dt 07.10.2020