Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sanatoriumi Tirane (3535) All All 1,350,751,264.00 1,058 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,107,842 2020-12-24 2020-12-29 108710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen vazhdim kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361027079 dt 27.10.2020 fh 141 dt 27.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,134,987 2020-12-24 2020-12-29 1085110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen vazhdim kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361027010 dt 24.10.2020 fh 139 dt 24.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,764,939 2020-12-24 2020-12-29 109510130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen vazhdim kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361027268 dt 05.11.2020 fh 151 dt 05.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,234,777 2020-12-24 2020-12-29 109710130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen vazhdim kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361314 dt 07.11.2020 fh 153 dt 07.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,107,842 2020-12-24 2020-12-29 109610130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen vazhdim kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361027292 dt 06.11.2020 fh 152 dt 06.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) T R I M E D Tirane 476,000 2020-12-24 2020-12-29 100010130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna autorizim mshms 106 dt 23.06.2020 kontr 106/59 dt 19.08.2020 ft 390527343 dt 02.09.2020 fh 344 dt 02.09.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,301,800 2020-12-24 2020-12-29 109410130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen vazhdim kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361027251 dt 04.11.2020 fh 150 dt 04.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,849,293 2020-12-24 2020-12-29 11000130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi oksigjen vazhdim kontr 117/26 dt 24.08.2020 ft 361027367 dt 10.11.2020 fh 156 dt 10.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 1,049,210 2020-12-22 2020-12-23 106710130512020 Uje 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi lik ft uji kontr 159456- ft 353060970 dt 30.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,370 2020-12-22 2020-12-23 107010130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi sherbime postare ft 86824380 dt 26.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) KASTRATI Tirane 645,022 2020-12-22 2020-12-23 106910130512020 Karburant dhe vaj 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi karburant vahdim kontr 151/7 dt 02.06.2020 ft 90630997 dt 10.11.202 fh 157 dt 10.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 302,500 2020-12-22 2020-12-23 106410130512020 Elektricitet 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi lik ft energji kontr E 288640 ft 383685974 dt 27.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 715,108 2020-12-22 2020-12-23 106510130512020 Elektricitet 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi lik ft energji kontr E 250206 ft 383685862 dt 27.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 51,171,480 2020-12-22 2020-12-23 106810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi MAT MBROJTESE PER COVID UP 158/5 dt 07.12.2020 KONTR 158/14 DT 11.12.2020 FT 944480174 DT 14.12.2020 FH 464 DT 14.12.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 100,000 2020-12-22 2020-12-23 107110130512020 Sherbime telefonike 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi ribursim cel mars-dhjetor 2020 vkm 864 dt 23.07.2010 listpagesa
  Sanatoriumi Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 116,008 2020-12-22 2020-12-23 106610130512020 Elektricitet 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi lik f tenergji kontr E 90481 ft 383686990 dt 30.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEDFAU Tirane 3,415,377 2020-12-22 2020-12-23 107210130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi mirmbajtje paisje mjekesore vazhdim kon nr 100/21 dt 31.12.2019 fat 91286848 DT 26.10.2020 PVMD 26.10.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,016,625 2020-12-21 2020-12-22 106010130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket per covid -19 VKM 207 dt 10.03.2020 shkrese MSHMS 5523/1 DT 15.12.2020 per muajin nentor 2020 UB 672 DT 15.12.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 106,250 2020-12-21 2020-12-22 106210130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket per covid -19 VKM 207 dt 10.03.2020 shkrese MSHMS 5523/1 DT 15.12.2020 per muajin nentor 2020 UB 672 DT 15.12.2020 listepagesa bashkangjitur
  Sanatoriumi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 37,560,341 2020-12-21 2020-12-22 105910130512020 Paga baze 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi 600- shperblim per mjeket per covid -19 VKM 207 dt 10.03.2020 shkrese MSHMS 5523/1 DT 15.12.2020 per muajin nentor 2020 UB 672 DT 15.12.2020 listepagesa bashkangjitur