Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDNA - FARMA All 89,424,315.00 238 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Vlore (3737) EDNA - FARMA Vlore 177,750 2014-07-18 2014-07-18 228 1013024 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI FAT 08/07/2014 KONTRATE NR 2848
  Spitali Vlore (3737) EDNA - FARMA Vlore 47,940 2014-07-18 2014-07-18 235 1013024 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI FAT 08/07/2014 KONTRATE NR 2336
  Spitali Lushnje (0922) EDNA - FARMA Lushnje 474,000 2014-07-15 2014-07-17 26810130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MEDIKAMENTE SIPAS FATURES QERSHOR 2014 PER KONTR.NR.537 DT.25.06.2014
  Spitali Lushnje (0922) EDNA - FARMA Lushnje 255,000 2014-07-15 2014-07-17 27010130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MEDIKAMENTE SIPAS FATURES QERSHOR 2014 PER KONTR.NR.537/2 DT.25.06.2014
  Spitali Lushnje (0922) EDNA - FARMA Lushnje 36,500 2014-07-15 2014-07-17 26910130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MEDIKAMENTE SIPAS FATURES QERSHOR 2014 PER KONTR.NR.537/1 DT.25.06.2014
  Spitali Fier (0909) EDNA - FARMA Fier 701,250 2014-07-15 2014-07-16 41810130172014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMTE SPITALI FIER
  Spitali Fier (0909) EDNA - FARMA Fier 19,750 2014-07-15 2014-07-16 42910130172014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE SPITALI FIER
  Spitali Fier (0909) EDNA - FARMA Fier 888,750 2014-07-15 2014-07-16 43010130172014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE SPITALI FIER
  Sp. Sarande (3731) EDNA - FARMA Sarande 1,733,239 2014-07-14 2014-07-15 24510130842014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI LIKUJDIM FAT NR.395,396 DT.26.06.2014 NR.572 DT.20.06.2014
  Sp. Laç (2019) EDNA - FARMA Laç 11,850 2014-07-11 2014-07-14 18010130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIME BLERJE ILACE DHE MATERIALE MJEKSORE KONTRATE NR 254DT 17.06.2014 FT 15279456 DT 17.06.2014
  Spitali Korce (1515) EDNA - FARMA Korçe 312,700 2014-07-10 2014-07-11 41510130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.345 DT 12.06.14
  Sp. Laç (2019) EDNA - FARMA Laç 5,475 2014-07-09 2014-07-11 16710130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIMEBLERJE ILACE & MATERIALE MJEKSORE KONTRATE NR 255 PROT DT 17.06.2014
  Sp. Laç (2019) EDNA - FARMA Laç 93,500 2014-07-09 2014-07-11 16810130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIMEBLERJE ILACE & MATERIALE MJEKSORE KONTRATE NR 257 PROT DT 17.06.2014
  Sp. Kruje (0716) EDNA - FARMA Kruje 93,500 2014-07-08 2014-07-09 27910130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 407 DT 26.06.2014
  Sp. Permet (1128) EDNA - FARMA Permet 14,600 2014-07-09 2014-07-09 24010130812014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI FAT NR 362 DT 18.06.2014
  Sp. Delvine (3704) EDNA - FARMA Delvine 41,275 2014-07-04 2014-07-07 9510130662014 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik.fat.nr.353date 16.06.2014 per ilace sipas kontrates lidhur date 16.06.2014 nga spitali delvine
  Spitali Lezhe (2020) EDNA - FARMA Lezhe 67,775 2014-06-27 2014-06-30 21410130212014/1 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.388 dt.24.06.2014
  Spitali Lezhe (2020) EDNA - FARMA Lezhe 369,325 2014-06-27 2014-06-30 21410130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.387 dt.24.06.2014
  Spitali Fier (0909) EDNA - FARMA Fier 73,000 2014-06-24 2014-06-25 35910130172014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE SPITALI FIER
  Spitali Fier (0909) EDNA - FARMA Fier 51,000 2014-06-24 2014-06-24 36510130172014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE SPITALI FIER