Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDNA - FARMA All 89,424,315.00 238 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Sarande (3731) EDNA - FARMA Sarande 93,278 2014-06-18 2014-06-19 23310130842015 Ilaçe dhe materiale mjeksore SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI SR LIKUJDIM FAT NR.43 DT.24.03.2014 FLETE HYRJE NR.57 17.06.2014
  Sp. Pogradec (1529) EDNA - FARMA Pogradec 25,500 2014-06-16 2014-06-17 31110130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT= 15279418 DT 30.05.2014
  Sp. Laç (2019) EDNA - FARMA Laç 7,650 2014-06-10 2014-06-12 12810130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIMEPER ILACE &MATERILA MJEKSORE KONTRATE NR 186/3 DATE 06.06.2014
  Sp. Peqin (0827) EDNA - FARMA Peqin 1,262,800 2014-06-05 2014-06-06 4910130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Medikament nga Spitali Peqin ne favor Edna-Farma Tirane Fatur Nr 03297804 dt 30.07.2012
  Maternitet Nr.2T. (3535) EDNA - FARMA Tirane 13,200 2014-05-30 2014-06-02 17510130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,SUOGJ K.GLIOZHENI,medikamente,autoriz min shen 2124/10 d 19/6/13,up 2124 d 18/4/13,njf PP 16/9/13,KON 8/7/13,FAT 09108433 D 30/7/13,FH 80 D 30/7/13
  Spitali Kukes (1818) EDNA - FARMA Kukes 22,000 2014-05-29 2014-05-30 9210130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 12307829 nr529 dt 27.11.2013 fh nr76 dt 27.11.2013
  Sp. Pogradec (1529) EDNA - FARMA Pogradec 565,706 2014-05-26 2014-05-27 23110130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT= NR 69085349 DT 07.04.2010
  Sp. Pogradec (1529) EDNA - FARMA Pogradec 728,000 2014-05-16 2014-05-19 20910130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT= 69085211 DT 09.06.2010
  Sp. Pogradec (1529) EDNA - FARMA Pogradec 1,345,000 2014-05-16 2014-05-19 21010130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT=71101853 DT 28.07.2010
  Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 22,000 2014-05-15 2014-05-16 8810130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER DETYRIME TE PRAPAMBETURA MEDIKAMENTE FAT NR 528 DT 27.11.2013 NR SER 12307828 SHKRES MIN FIN NR 6449.1 DT 29.04.2014 KONTR 81.1 DT 15.07.2013
  Sp. Bulqize (0603) EDNA - FARMA Bulqize 4,400 2014-05-15 2014-05-15 7810130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin EDNA FARMA per PO nr. 3641..
  Sp. Bulqize (0603) EDNA - FARMA Bulqize 113,990 2014-05-15 2014-05-15 7710130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin EDNA FARMA per PO nr. 3640..
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 2,140,697 2014-05-15 2014-05-15 50210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.1606/40 st.07.06.2012 ft 271(03297871) dt.13.06.2012 fh 375
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 818,400 2014-05-15 2014-05-15 498101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.3219/10 dt.22.05.13 ft 254 d 14/6/13 s 09108354,fh 1652 d 14/6/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 997,580 2014-05-15 2014-05-15 51610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.1684/3 dt.31.03.2010 dt.160(69085360) dt.13.04.2010 fh 25
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,245,570 2014-05-15 2014-05-15 51410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.2069/8 dt.16.07.11 ft 528(88141328) dt.28.10.2011 fh 766
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 194,000 2014-05-15 2014-05-15 51010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.2350/20 dt.22.07.2010 dt.364(71101864) dt.02.08.2010 fh 466
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 306,053 2014-05-15 2014-05-15 50810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.4459/10 dt.28.10.2011 ft 553(88141353 dt.09.11.11 fh 814
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,999,800 2014-05-15 2014-05-15 50510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.4005/9 dt.17.08.2012 ft 414(04301214) dt.28.08.2012 fh 670
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 354,420 2014-05-15 2014-05-15 50410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.1606/40 st.07.06.2012 ft 273(03297873) dt.13.06.2012 fh 384