Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDNA - FARMA All 89,424,315.00 238 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Gramsh (0810) EDNA - FARMA Gramsh 91,800 2014-08-19 2014-08-20 27410130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Sa paguar faturen nr.483.date:16.07.2014 nga Spitali Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) EDNA - FARMA Gramsh 10,200 2014-08-19 2014-08-20 27510130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Sa paguar faturen nr.477.date:16.07.2014 nga Spitali Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) EDNA - FARMA Gramsh 47,124 2014-08-19 2014-08-20 27310130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Sa paguar faturen nr.479.date:16.07.2014 nga Spitali Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) EDNA - FARMA Gramsh 7,900 2014-08-19 2014-08-20 27710130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Sa paguar faturen nr.482.date:16.07.2014 nga Spitali Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) EDNA - FARMA Gramsh 35,550 2014-08-19 2014-08-20 27610130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Sa paguar faturen nr.478.date:16.07.2014 nga Spitali Gramsh
  Sp. Kolonje (1514) EDNA - FARMA Kolonje 98,125 2014-08-19 2014-08-20 15210130722014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenzime per ilace mjekesore kontrat nr.32,33,34,35,36 dt.29.07.2014fatura nr;538,539,540,541,dt.30.07.2014FH.nr;43,44,45,47 dt.30.07.2014
  Sp. Laç (2019) EDNA - FARMA Laç 158,950 2014-08-19 2014-08-20 24510130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LAC ILACE DHE MATERIALE MJEKSORE SIPAS KONTRATES NR 257 DT 17.06.2014 FTA NR 581 DT 11.08.2014 NR SERIE 16644281 FH NR 68 DT 15.08.2014 PV DT 15.08.2014
  Sp. Laç (2019) EDNA - FARMA Laç 16,870 2014-08-19 2014-08-20 24610130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LAC ILACE DHE MATERIALE MJEKSORE SIPAS KONTRATES NR254 DT 17.06.2014 FAT NR 582 DT 16644282 DT 11.08.2014 FH NR 69 DT 15.08.2014 PV DT 15.08.2014
  Sp. Laç (2019) EDNA - FARMA Laç 1,185 2014-08-19 2014-08-20 24710130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LAC ILACE DHE MATERIALE MJEKSORE SIPAS KONTRATES NR253 DT 17.06.2014FT NR 583 DT 11.08.2014 SEI NR 16644283 FH NR 70 DT 15.08.2014 PV DT 15.08.2014 PV DT 15.08.2014
  Spitali Lezhe (2020) EDNA - FARMA Lezhe 13,825 2014-08-18 2014-08-19 30710130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.595 DT.14.08.2014
  Sp. Peqin (0827) EDNA - FARMA Peqin 114,325 2014-08-18 2014-08-19 9910130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Medikamente nga Spitali Peqin ne favor te Edna Farma Tirane fatur nr 569 dt 07.08.2014
  Sp. Tropoje (1836) EDNA - FARMA Tropoje 3,950 2014-08-18 2014-08-19 13110130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje ilace up nr 983 date 10.03.2014 tender i ministrise fh nr 55 dt 23.06.2014 ft r 463 dt 11.07.2014 kontrate dt 146 dt 20.06.2014
  Sp. Tropoje (1836) EDNA - FARMA Tropoje 168,300 2014-08-18 2014-08-19 12810130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje ilace up nr 93.94 date 10.03.2014 tender i ministrise kontrate nr 147 date 20.06.2014 fh nr 35 dt 23.06.2014 ft nr 378 dt 20.06.2014
  Sp. Tropoje (1836) EDNA - FARMA Tropoje 58,500 2014-08-18 2014-08-19 12910130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje ilace up nr 93.94 date 10.03.2014 tender i ministrise kontrate nr 146 date 20.06.2014 fh nr 37 dt 23.06.2014 ft nr 377 dt 20.06.2014
  Spitali Shkoder (3333) EDNA - FARMA Shkoder 148,818 2014-08-15 2014-08-18 28010130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER FAT 16117295 DT 19.07.2014
  Sp. Kavaje (3513) EDNA - FARMA Kavaje 262,055 2014-08-13 2014-08-14 23710130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 568 DT 07.08.2014 KONTR 480/17 DT 07.08.2014
  Spitali Korce (1515) EDNA - FARMA Korçe 1,047,200 2014-08-14 2014-08-14 48510130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE FAT 462 DT 11.07.2014 MEDIKAMENTE SPITALI
  Spitali Shkoder (3333) EDNA - FARMA Shkoder 3,042 2014-08-14 2014-08-14 25910130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER FAT 16117294DT 19.07.2014
  Spitali Shkoder (3333) EDNA - FARMA Shkoder 91,008 2014-08-14 2014-08-14 25810130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER FAT 16117297 DT 19.07.2014
  Spitali Shkoder (3333) EDNA - FARMA Shkoder 56,064 2014-08-14 2014-08-14 25710130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER FAT 16117296 DT 19.07.2014