Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDNA - FARMA All 89,424,315.00 238 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 714,901 2014-09-12 2014-09-15 207210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA kontrate ne vazhdim nr.2831/9 dt. 19.06.2014 fat.504(16644204) dt. 23.07.2014 fh. 3443 dt. 23.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 215,050 2014-09-12 2014-09-15 206910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA kontrate ne vazhdim nr.2831/9 dt. 19.06.2014 fat.476(16117276) dt. 15.07.2014 fh. 3397 dt. 15.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,304,000 2014-09-12 2014-09-15 206810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA kontrate ne vazhdim nr.2831/9 dt. 19.06.2014 fat.472(16117272) dt. 15.07.2014 fh.3384 dt. 15.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 467,500 2014-09-12 2014-09-15 207010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA kontrate ne vazhdim nr.2831/9 dt. 19.06.2014 fat.423(16117223) dt. 03.07.2014 fh. 3283 dt. 03.07.2014
  Sp. Pogradec (1529) EDNA - FARMA Pogradec 19,750 2014-09-11 2014-09-12 4741010130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK I FAT=16644262 DT 05.08.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) EDNA - FARMA Tirane 29,230 2014-09-12 2014-09-12 38810130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, medikament Autorizim 401/25 dt. 04.06.2014 kontr.57/5 dt. 10.06.2014 fat.16117255 dt. 10.07.2014 fh. 62 dt. 10.07.2014
  Materniteti Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 465,250 2014-09-11 2014-09-12 35410130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ M.GERALDINA medikamente autorizim lidhje kontrate nr. 421/30 dt. 16.06.2014 kontrate nr. 545/51 dt. 20.06.2014 fat.608(16644308) dt. 18.08.2014 fh. 107 dt. 18.08.2014
  Materniteti Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,825 2014-09-11 2014-09-12 35210130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ M.GERALDINA medikamente autorizim lidhje kontrate nr. 421/13 dt. 12.05.2014 kontrate nr. 545/13 dt. 06.06.2014 fat.607(16644307) dt. 18.08.2014 fh. 108 dt. 18.08.2014
  Sp. Mirdite (2026) EDNA - FARMA Mirdite 1,975 2014-09-09 2014-09-10 26710130792014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali mirdite per ilace
  Sp. Puke (3330) EDNA - FARMA Puke 10,200 2014-09-04 2014-09-08 17510130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje medicamenta fat.614 dt.21.08.2014
  Sp. Puke (3330) EDNA - FARMA Puke 71,100 2014-09-04 2014-09-08 17310130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje medicamenta fat.616 dt.21.08.2014
  Sp. Puke (3330) EDNA - FARMA Puke 2,370 2014-09-04 2014-09-08 17410130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje medicamenta fat.617 dt.21.08.2014
  Sp. Puke (3330) EDNA - FARMA Puke 333,900 2014-09-04 2014-09-08 17610130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje medicamenta fat.618 dt.26.08.2014
  Sp. Puke (3330) EDNA - FARMA Puke 43,800 2014-09-04 2014-09-08 17210130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje medicamenta fat 615 dt.21.08.2014
  Sp. Has (1812) EDNA - FARMA Has 10,950 2014-09-04 2014-09-05 18810130702014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812 spitali has sa lik mat mjekimi 594 dt14.08.2014
  Spitali Lushnje (0922) EDNA - FARMA Lushnje 67,150 2014-09-03 2014-09-04 36910130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MEDIKAMENTE SIPAS FATURES GUSHT 2014 PER KONTR.NR.537/3 DT.25.06.2014
  Sp. Gramsh (0810) EDNA - FARMA Gramsh 8,900 2014-09-02 2014-09-03 30310130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Sa paguar faturen nr.480.date:26.07.2014 nga Spitali Gramsh
  Sp. Pogradec (1529) EDNA - FARMA Pogradec 2,421,400 2014-09-01 2014-09-02 4561010130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK I FAT=16644263 DT 05.08.2014
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 523,600 2014-08-22 2014-08-22 38710130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 85,775 2014-08-21 2014-08-22 38610130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente