Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDNA - FARMA All 89,424,315.00 238 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Bulqize (0603) EDNA - FARMA Bulqize 797,650 2014-12-11 2014-12-12 24610130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin EDNA FARMA per PO nr. 3960.det i prapambetur.
  Spitali Diber (0606) EDNA - FARMA Diber 165,000 2014-12-12 2014-12-12 28710130152014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SpitaliILACE DHE MAT FAT NR 5756 DATE 21.10.14
  Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 40,150 2014-12-11 2014-12-12 53410130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MEDIKAMENTE FAT NR 842 NR SER 12307828 DT 01.12.2014 FH NR 188 DT 01.12.2014 KONTR 369 DT 01.12.2014
  Sp. Permet (1128) EDNA - FARMA Permet 23,700 2014-12-11 2014-12-12 42610130812014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PERMET FAT NR 841 DT 27.11.2014
  Sp. Berati (0202) EDNA - FARMA Berat 266,506 2014-12-10 2014-12-11 68110130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat dhjetor 2014 medikamente
  Sp. Bulqize (0603) EDNA - FARMA Bulqize 32,625 2014-12-09 2014-12-10 22410130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin EDNA FARMA per PO nr. 3937.
  Sp. Gramsh (0810) EDNA - FARMA Gramsh 139,876 2014-12-10 2014-12-10 43910130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Sa paguar faturen nr.838.date 27.11.2014 nga Spitali Gramsh
  Sp. Kolonje (1514) EDNA - FARMA Kolonje 10,200 2014-12-09 2014-12-10 32910130722014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenz per ilace dhe materiale mjeksore lik i fat nr 837 dt 27.11.2014,fh nr 81 dt 27.11.2014,kontrate nr 2 dt 27.11.2014
  Sp. Kruje (0716) EDNA - FARMA Kruje 62,850 2014-12-09 2014-12-10 54810130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 825 me nr serial 16760225 dt 24.11.2014
  Sp. Gramsh (0810) EDNA - FARMA Gramsh 13,200 2014-12-09 2014-12-09 42710130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.12307831 dt:27.11.2013 nga Drejtoria e Spitali Gramsh
  Sp. Librazhd (0821) EDNA - FARMA Librazhd 36,500 2014-12-05 2014-12-05 43810130762014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM DETYRIMI PER MEDIKAMENTE FAT NR 827 DATE 25.11.2014,FH NR 77 DATE 25.11.2014,KONTRATE NR 98/9 DATE 25.11.2014.
  Sp. Librazhd (0821) EDNA - FARMA Librazhd 9,631 2014-12-05 2014-12-05 43010130762014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM DETYRIMI PER BLERJE MEDIKAMENTE FAT NR 4301269 DATE 28.09.2014
  Spitali Shkoder (3333) EDNA - FARMA Shkoder 113,850 2014-12-05 2014-12-05 45010130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODRR LIKUJ FAT NR 16760233 DT 26.11.2014
  Spitali Vlore (3737) EDNA - FARMA Vlore 489,950 2014-12-03 2014-12-04 50010130242014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI ILACE KONTRATE 4722
  Spitali Lushnje (0922) EDNA - FARMA Lushnje 475,500 2014-12-03 2014-12-03 52310130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MEDIKAMENTE SIPAS FATURES NENTOR 2014 PER KONTR.NR.990 DT.27.11.2014
  Sp. Sarande (3731) EDNA - FARMA Sarande 555,500 2014-11-26 2014-11-26 42110130842014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI
  Spitali Lezhe (2020) EDNA - FARMA Lezhe 231,450 2014-11-25 2014-11-25 46310130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.816 DT.21.11.2014
  Sp. Tepelene (1134) EDNA - FARMA Tepelene 275,527 2014-11-21 2014-11-21 140/10130862014 Ilaçe dhe materiale mjeksore BARNA SPITALI TEP
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 142,800 2014-11-18 2014-11-19 58410130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Ushtarak (3535) EDNA - FARMA Tirane 534,000 2014-11-14 2014-11-17 48310131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontrate 74 dt. 18.06.2014 fat.577(16644277) dt. 08.08.2014 fh. 123 dt. 08.08.2014