Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDNA - FARMA All 89,424,315.00 238 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Korce (1515) EDNA - FARMA Korçe 11,850 2014-08-02 2014-08-04 45810130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.461 DT 11.07.14
  Sp. Kruje (0716) EDNA - FARMA Kruje 17,775 2014-08-01 2014-08-04 31610130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI" KRUJE LIK I FATURES ME NR 406 DT 26.06.2014
  Sp. Kruje (0716) EDNA - FARMA Kruje 21,900 2014-08-01 2014-08-04 31510130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI" KRUJE LIK I FATURES ME NR 405 DT 26.06.2014
  Materniteti Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 237,000 2014-07-31 2014-08-01 25810130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,SUOGJ M.GERALDINA,blerje medikament,up.92dt.10.03.2014 app21korrik14 njof. fit.1669/12 dt.30.05.14 njof. kont. 545/23 dt.11.06.14 ft.371seria 15279471dt.20.06.2014 fh.nr.59 dt.20.06.2014 ak&pvak 20.06.2014
  Sp. Kucove (0217) EDNA - FARMA Kuçove 288,760 2014-07-30 2014-07-31 21610130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per ilace spitali kucove kod.1013074 fat.16644206,16644207
  Materniteti Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 51,350 2014-07-30 2014-07-31 26410130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,SUOGJ M.GERALDINA,Blerje medikamente, up.92 dt.10.03.14,app21.07.2014 njof. fit.1670/7 dt.02.06.2014 kont.545/48 dt.18.06.2014 ft.454 seria 16117254 dt.10.07.14 fh.90 dt.10.07.14 ak&pvak dt.10.07.2014
  Materniteti Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 30,600 2014-07-30 2014-07-31 27210130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,SUOGJ M.GERALDINA,Blerje medikamente, up.94 dt.10.03.14 app.21.07.14 njof. fit.1671/9dt.19.05.14 njof. kont., kont.545/12 dt.06.06.2014 ft.3070seria 15279470 dt.20.06.2014fh.nr.60 dt.20.06.2014 ak&pvak dt.20.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 830,688 2014-07-31 2014-07-31 183410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna Autorizim 421/16 dt. 22.05.2014 Up. 95 dt. 10.03.2014 kontr. 2570/3 dt. 04.06.2014 fat.343(15279443) dt. 12.06.2014 fh. 3154 dt. 13.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 93,500 2014-07-31 2014-07-31 183310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna Autorizim 421/30 dt.16.06.2014 Up. 92 dt. 10.03.2014 kontr. 2831/9 dt. 19.06.2014 fat.368(15279468) dt. 19.06.2014 fh. 3195 dt. 19.06.2014
  Sp. Pogradec (1529) EDNA - FARMA Pogradec 547,500 2014-07-23 2014-07-24 39210130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC FATURA 15279486 DATE 24.06.2014
  Sp. Mirdite (2026) EDNA - FARMA Mirdite 36,500 2014-07-22 2014-07-23 20310130792014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali mirdite per ilace
  Sp. Mirdite (2026) EDNA - FARMA Mirdite 93,500 2014-07-22 2014-07-23 20510130792014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali mirdite per ilace
  Sp. Mirdite (2026) EDNA - FARMA Mirdite 30,600 2014-07-22 2014-07-23 20410130792014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali mirdite per ilace
  Sp. Mirdite (2026) EDNA - FARMA Mirdite 65,175 2014-07-22 2014-07-23 20210130792014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali mirdite per ilace
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) EDNA - FARMA Vlore 365 2014-07-23 2014-07-23 152 1013060 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013060 PSIKIATRI MEDIKAMENTE FAT NR 436 DAT 08.07.2014
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) EDNA - FARMA Vlore 30,855 2014-07-23 2014-07-23 153 1013060 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013060 PSIKIATRI MEDIKAMENTE FAT NR 437 DAT 08.07.2014
  Sp. Berati (0202) EDNA - FARMA Berat 746,550 2014-07-17 2014-07-18 33210130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat qershor 2014 medikamente
  Sp. Berati (0202) EDNA - FARMA Berat 214,200 2014-07-17 2014-07-18 33310130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat qershor 2014 medikamente
  Sp. Mallakaster (0924) EDNA - FARMA Mallakaster 194,300 2014-07-17 2014-07-18 163 1013077 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER EDNAFARMA PER SPITALIN MALLAKASTER
  Spitali Vlore (3737) EDNA - FARMA Vlore 654,500 2014-07-18 2014-07-18 229 1013024 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI FAT 08/07/2014 KONTRATE NR 2831