Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDNA - FARMA All 89,424,315.00 238 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Mirdite (2026) EDNA - FARMA Mirdite 50,150 2014-05-12 2014-05-13 8310130792014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali mirdite per likujdim detyrime te prapambetura (fond kontigjence)
  Materniteti Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 5,600 2014-05-13 2014-05-13 12510130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,SUOGJ M.GERALDINA,medikamente,up 32 d 17/3/14,njapp 21/4/14,kontr 32/2 d 17/3/14,fat 225 d 18/4/14 s 14275525,fh 26 d 18/4/14
  Spitali Lezhe (2020) EDNA - FARMA Lezhe 2,200 2014-05-08 2014-05-09 15010130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.245 DT.28.04.2014
  Sp. Gramsh (0810) EDNA - FARMA Gramsh 8,800 2014-05-08 2014-05-08 11710130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur nr.serial 10133648 dt:08.10.2013 nga D.SH.Spitalor Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) EDNA - FARMA Gramsh 337,360 2014-05-08 2014-05-08 11810130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur nr.serial 08068354 dt:13.03.2013 nga D.SH.Spitalor Gramsh
  Sp. Puke (3330) EDNA - FARMA Puke 128,700 2014-04-24 2014-04-29 4910130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace mjeksore fat.32 dt.23.01.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,100,550 2014-04-25 2014-04-25 22910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 barna,up 1047 d 25/2/14,kontr shtese 1047/3 d 25/2/14,fat 122 d 6/3/14 s 13286372,fh 2684 d 6/3/14
  Spitali Shkoder (3333) EDNA - FARMA Shkoder 4,400 2014-04-21 2014-04-21 8510130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 12698718 13.01.2014
  Spitali Fier (0909) EDNA - FARMA Fier 744,480 2014-04-16 2014-04-17 21410130172014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE SPITALI FIER
  Sp. Sarande (3731) EDNA - FARMA Sarande 1,289,612 2014-04-08 2014-04-08 8610130842014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI SR
  Spitali Diber (0606) EDNA - FARMA Diber 64,350 2014-03-26 2014-03-26 8310130152014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI 1013015 ILACE DHE NMAT MJEKSORE FAT NR 120 DATE 05.03.14
  Sp. Sarande (3731) EDNA - FARMA Sarande 1,185,690 2014-03-19 2014-03-19 5910130842014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI
  Sp. Berati (0202) EDNA - FARMA Berat 1,760 2014-03-10 2014-03-11 7010130642014 Unspecified spitali berat lik fat janar 2014 medikamente
  Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 4,400 2014-02-24 2014-02-25 3910130182014 Unspecified 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER , MEDIKAMENTE, FATURA NR22 DT 16.01.2014, SERIA 12698722 , KONTRATE SHTESE 20.01.2014
  Spitali Fier (0909) EDNA - FARMA Fier 5,280 2014-02-19 2014-02-19 4110130172014 Unspecified SPITALI FIER 1013017 MEDIKAMENTE
  Spitali Lezhe (2020) EDNA - FARMA Lezhe 2,860 2014-02-07 2014-02-10 7710130212014 Unspecified SPITALI LEZHE LIK FAT.46 DT.29.01.2014 BLERJE ILACE
  Spitali Lushnje (0922) EDNA - FARMA Lushnje 44,000 2014-01-23 2014-01-29 2710130222014 Unspecified SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MEDIKAMENTE SIPAS FATURAVE NENTOR 2013
  Spitali Diber (0606) EDNA - FARMA Diber 365,750 2014-01-24 2014-01-24 1710130152014 Unspecified 1013015 Spitali 1013015 ILACE DHE MAT. MJEK. FAT NR 11425 DATE 25.09.13