Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDNA - FARMA All 89,424,315.00 238 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 119,460 2014-05-15 2014-05-15 51510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.2069/8 dt.16.07.11 ft 520(88141320) dt.25.10.2011 fh 759
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 787,600 2014-05-15 2014-05-15 51910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.917/3 dt.22.02.13cft.89 (05889889 dt.28.02.13 FH 1238 dt.28.02.13)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,422,511 2014-05-15 2014-05-15 51310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.2069/8 dt.16.07.11 ft 401(88080051) dt.26.08.2011 fh 602
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 577,500 2014-05-15 2014-05-15 50910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.2219/10 dt.21.07.2011 dt.346(86583746) dt.26.07.2011 fh 494
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 486,750 2014-05-15 2014-05-15 49410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.3219/10 dt.22.05.13 ft 220(09046020) dt.24.05.2013 fh 1547
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,224,212 2014-05-15 2014-05-15 50710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.4459/10 dt.28.10.2011 ft 554(88141354) dt.09.11.11 fh 821
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,442,883 2014-05-15 2014-05-15 50310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.1606/40 st.07.06.2012 ft 275(03297875) dt.14.06.2012 fh 398
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 613,800 2014-05-15 2014-05-15 497101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.3219/10 dt.22.05.13 ft 236 d 4/6/13 s 09046036,fh 1615 d 4/6/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,454,389 2014-05-15 2014-05-15 51110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.2069/8 dt.16.07.11 ft 469(88080019) dt.28.092011 fh 690
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 516,450 2014-05-15 2014-05-15 495101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.3219/10 dt.22.05.13 ft 24(09046024) dt.28.05.2013 fh 1568
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 984,632 2014-05-15 2014-05-15 51810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.892/3 dt.19.02.2013 dt.127 (08068377) FH 1314 dt.25.03.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,223,200 2014-05-15 2014-05-15 51710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.1070/3 dt.29.02.12 dt.115(01416915) dt.02.03.12 Fh 176 Dt.02.03.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 828,300 2014-05-15 2014-05-15 501101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.3219/10 dt.22.05.13 ft 264 d 20/6/13 s 09108364,fh 1673 d 20/6/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,874,070 2014-05-15 2014-05-15 51210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.2069/8 dt.16.07.11 .345(86583745) dt.26.07.2011 fh 495
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 2,939,200 2014-05-15 2014-05-15 50610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.4005/9 dt.17.08.2012 ft 444(04301244) dt.14.09.2012 fh 751
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 486,750 2014-05-15 2014-05-15 496101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.3219/10 dt.22.05.13 ft 228 d 29/5/13 s 09046028,fh 1578 d 29/5/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 876,150 2014-05-15 2014-05-15 500101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.3219/10 dt.22.05.13 ft 274 d 26/6/13 s 09108375,fh 1699 d 26/6/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 876,150 2014-05-15 2014-05-15 499101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna Shtese kont.3219/10 dt.22.05.13 ft 278 d 27/6/13 s 09108378,fh 1703 d 27/6/13
  Spitali Fier (0909) EDNA - FARMA Fier 47,520 2014-05-13 2014-05-14 25010130172014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE SPITALI FIER
  Sp. Librazhd (0821) EDNA - FARMA Librazhd 441,243 2014-05-13 2014-05-13 128/110130762014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM FATURE PER BLERJE MEDIKAMENTEFAT NR 5889829 DATE 25.01.2013,FH NR 51 DATE 15.01.2013.ME XHIRIM NE LLOGARI