Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDNA - FARMA All 89,424,315.00 238 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Berati (0202) EDNA - FARMA Berat 11,060 2014-08-12 2014-08-13 40110130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat korrik 2014 medikamente
  Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 423,637 2014-08-11 2014-08-13 26410130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MEDIKAMENTE FAT NR 549 DT 31.07.2014 NR SER 1664424 FH NR 117 DT 31.07.2014 KONTR 250 DT 31.07.2014
  Spitali Korce (1515) EDNA - FARMA Korçe 8,500 2014-08-12 2014-08-12 47910130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE FAT 460 DT 11.07.2014 MEDIKAMENTE SPITALI
  Spitali Korce (1515) EDNA - FARMA Korçe 239,700 2014-08-12 2014-08-12 47810130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE FAT 460 DT 11.07.2014 MEDIKAMENTE SPITALI
  Spitali Lushnje (0922) EDNA - FARMA Lushnje 474,000 2014-08-11 2014-08-12 294110130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MEDIKAMENTE SIPAS FATURES PER KONTR.NR.537 DT.25.06.2014
  Sp. Mat (0625) EDNA - FARMA Mat 82,950 2014-08-11 2014-08-12 17210130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078) Lik. Ilace dhe materiale Mjeks.Fat.Nr.522 Dt.25.07.14. Urdh.Prok.M.SH Nr.92 Dt.10.03.14 Kontra.Nr.41 Dt.25.07.14.
  Sp. Mat (0625) EDNA - FARMA Mat 127,500 2014-08-11 2014-08-12 17410130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078) Lik. Ilace dhe materiale Mjeks.Fat.Nr.520 Dt.25.07.14. Urdh.Prok.M.SH Nr.94 Dt.10.03.14 Kontra.Nr.42 Dt.25.07.14.
  Sp. Mat (0625) EDNA - FARMA Mat 3,950 2014-08-11 2014-08-12 17310130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078) Lik. Ilace dhe materiale Mjeks.Fat.Nr.523 Dt.25.07.14. Urdh.Prok.M.SH Nr.93 Dt.10.03.14 Kontra.Nr.43 Dt.25.07.14.
  Sp. Mat (0625) EDNA - FARMA Mat 336,600 2014-08-11 2014-08-12 17510130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078) Lik. Ilace dhe materiale Mjeks.Fat.Nr.524 Dt.25.07.14. Urdh.Prok.M.SH Nr.183 Dt.02.05.14 Kontra.Nr.44 Dt.25.07.14.
  Sp. Mat (0625) EDNA - FARMA Mat 58,400 2014-08-11 2014-08-12 17110130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078) Lik. Ilace dhe materiale Mjeks.Fat.Nr.521 Dt.25.07.14. Urdh.Prok.M.SH Nr.88 Dt.07.03.14 Kontra.Nr.40 Dt.25.07.14.
  Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 391,600 2014-08-11 2014-08-11 25110130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MEDIKAMENTE FAT NR 551 DT 31.07.2014 NR SER 16644251 FH 119 DT 31.07.2014 KONTR 249 DT 31.07.2014
  Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 33,660 2014-08-11 2014-08-11 24910130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MEDIKAMENTE FAT NR 548 DT 31.07.2014 NR SER 16644248 FH 116 DT 31.07.2014 KONTR 197/1 DT 06.06.2014
  Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 8,690 2014-08-11 2014-08-11 25510130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MEDIKAMENTE FAT NR 550 DT 31.07.2014 NR SER 16644250 FH 118 DT 31.07.2014 KONTR 248 DT 31.07.2014
  Spitali Vlore (3737) EDNA - FARMA Vlore 29,200 2014-08-08 2014-08-11 288 1013024 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI 1013024 KONTRATE 2337 FAT 433 DT 08.07.2014
  Spitali Lushnje (0922) EDNA - FARMA Lushnje 255,000 2014-08-07 2014-08-08 29610130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MEDIKAMENTE SIPAS FATURES PER KONTR.NR.537/2 DT.25.06.2014
  Spitali Kukes (1818) EDNA - FARMA Kukes 61,200 2014-08-07 2014-08-07 356.10130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 16117288nr488 dt 19..7.2014
  Spitali Kukes (1818) EDNA - FARMA Kukes 1,205,000 2014-08-07 2014-08-07 36010130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 16117292nr 492 dt 19..7.2014
  Spitali Kukes (1818) EDNA - FARMA Kukes 142,200 2014-08-07 2014-08-07 35610130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 16117290nr490 dt 19.07.2014
  Spitali Kukes (1818) EDNA - FARMA Kukes 116,800 2014-08-07 2014-08-07 35910130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 1617289nr489 dt 19..7.2014
  Spitali Lushnje (0922) EDNA - FARMA Lushnje 36,500 2014-08-06 2014-08-07 29510130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MEDIKAMENTE SIPAS FATURES QERSHOR 2014 PER KONTR.NR.537/1 DT.25.06.2014