Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDNA - FARMA All 89,424,315.00 238 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 704,160 2014-10-03 2014-10-06 225310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kont.ne vazhdim nr.2831/19 dt. 19.06.2014 fat.598(16644298) dt., 15.08.2014 .
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 726,775 2014-10-03 2014-10-06 225410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kont.ne vazhdim nr.2831/19 dt. 19.06.2014 fat.587(16644287) dt. 19.06.2014 fh.3592 dt. 12.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 371,853 2014-10-03 2014-10-06 225110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kont.ne vazhdim nr.2616/1 dt. 09.06.2014 fat.631(16644331) dt. 26.08.2014 fh. 3698 dt. 26.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 73,000 2014-10-03 2014-10-06 225610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna autorizim lidhje kontrate 401/13 dt. 12.05.2014 up. 88 dt. 07.03.2014 kontr. 2363/12 dt. 26.05.2014 fat.623(16644323) dt. 25.08.2014 fh. 3710 dt. 25.08.2014
  Sp. Librazhd (0821) EDNA - FARMA Librazhd 428,100 2014-10-01 2014-10-02 31510130762014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM DETYRIMI PER BLERJE MEDIKAMENTE,PER FH 40 DATE 31.07.2014,FH NR 45 DATE 07.08.2014,PER KONT 65/26,65/27 DATE 23.06.2014,NR 70/6 DATE 30.06.2014,URDHER BLERJE NR 3005 DATE 30.07.2014.
  Sp. Librazhd (0821) EDNA - FARMA Librazhd 163,000 2014-10-01 2014-10-02 31610130762014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM DETYRIMI PER BLERJE MEDIKAMENTE,PER FH 45 DATE 07.08.2014KONT NR 73/2 DATE 03.07.2014,URDHER BLERJE 3011 DATE 18.08.2014
  Sp. Skrapar (0232) EDNA - FARMA Skrapar 321,416 2014-09-25 2014-09-26 19410130852014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013085 FATYRE nr 675/16644375 Dt 11.09.2014 u-prok 88,92,93,94 DT 07.03/10.03.2014 KONTR 203/3 dt 21.07.2014 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Devoll (1505) EDNA - FARMA Devoll 9,875 2014-09-23 2014-09-24 18510130672014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013067 SPITALI PER EDNA FARMA PAGUAR ILACE
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 55,300 2014-09-24 2014-09-24 47710130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 11,850 2014-09-24 2014-09-24 47810130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Diber (0606) EDNA - FARMA Diber 2,946,250 2014-09-23 2014-09-23 22210130152014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI 1013015 ILACE DHE MATERIALE MJEKSORE FAT NR 514,519 DATE 25.07.14
  Maternitet Nr.2T. (3535) EDNA - FARMA Tirane 2,400 2014-09-19 2014-09-22 41910130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI,Medikament shtese kontrate 20.02.2014 fat.14275520 dt. 17.04.2014 fh.22 dt. 17.04.2014
  Spitali Vlore (3737) EDNA - FARMA Vlore 19,750 2014-09-18 2014-09-19 367 1013024 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI KONTRATE 2846FAT 27.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,208,700 2014-09-15 2014-09-16 208710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA kontrate nr. 2616/1 dt. 09.06.2014 ne vazhdim fat.545(16644245) dt. 30.07.2014 fh.3488 dt. 30.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 138,290 2014-09-15 2014-09-16 207310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA autorizim 421/25 dt. 04.06.2014 kontrate nr. 2616/1 dt. 09.06.2014 fat.425(16117225) dt. 03.07.2014 fh. 3280 dt. 03.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,137,600 2014-09-15 2014-09-16 207110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA kontrate nr. 2616/1 dt. 09.06.2014 ne vazhdim fat.449(16117249) dt. 09.07.2014 fh. 3331 dt. 09.07.2014
  Sp. Devoll (1505) EDNA - FARMA Devoll 46,750 2014-09-12 2014-09-15 18410130672014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013067 SPITALI per ADNA FARMA BLERJE ILACE
  Sp. Kruje (0716) EDNA - FARMA Kruje 76,500 2014-09-12 2014-09-15 40010130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 672 DT 09.09.2014
  Sp. Kruje (0716) EDNA - FARMA Kruje 3,950 2014-09-12 2014-09-15 39910130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 673 DT 09.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 826,200 2014-09-12 2014-09-15 207410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA kontrate ne vazhdim nr.2570/3 dt. 04.06.2014 fat.534(16644234) dt. 30.07.2014 dt. 30.07.2014 fh. 3473 dt.29.07.2014