Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDNA - FARMA All 89,424,315.00 238 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,246,000 2014-11-14 2014-11-17 48210131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna UP .183 dt.02.05.2014 njft. 13.06.2014 kontrate 74 dt. 18.06.2014 fat.431(16117231) dt. 07.07.2014 fh. 90 dt. 07.07.2014
  Spitali Ushtarak (3535) EDNA - FARMA Tirane 127,500 2014-11-13 2014-11-14 46110131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna up.64 dt. 10.03.2014 njft.26.05.2014 kontrate 48 dt. 29.05.2014 fat.372(15279472) dt. 20.06.2014 fh. 72 dt. 20.06.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 213,300 2014-11-13 2014-11-13 51410130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 SUSM SHEFQET NDROQI BARNA Autorizim Min.Shendet.421/25 dt. 04.06.2014 kontr.396 dt. 23.06.2014 fat.411(16117211) dt. 27.06.2014 fh. 111 dt. 27.06.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 30,600 2014-11-13 2014-11-13 51210130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 SUSM SHEFQET NDROQI BARNA Autorizim Min.Shendet.421/16 dt. 22.05.2014 kontr.395 dt.23.06.2014 fat.409(16117209) dt. 27.06.2014 fh. 108 dt. 27.06.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 5,037 2014-11-13 2014-11-13 51310130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 SUSM SHEFQET NDROQI BARNA Autorizim Min.Shendet.421/13 dt. 12.05.2014 kontr.397 dt. 23.06.2014 fat.410(16117210) dt. 27.06.2014 fh. 110 dt.27.03.2014
  Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 30,250 2014-11-05 2014-11-06 45144410130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MEDIKAMENTE FAT NR 739 NR SER 16760139 FH NR 172 DT 14.10.2014 KONTR 250 DT 31.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,304,000 2014-10-27 2014-10-28 250310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2831/9 dt. 19.06.2014 fat.695(166443950 dt. 18.09.2014 fh. 3909 dt. 18.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 969,663 2014-10-27 2014-10-28 250110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2570/3 dt. 04.06.2014 fat. 658(16644358) dt. 03.09.2014 fh. 3765 dt. 03.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 708,262 2014-10-27 2014-10-28 250410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2831/9 dt. 19.06.2014 fat.697(16644397) dt. 18.09.2014 fh. 3918 dt. 18.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,122,432 2014-10-27 2014-10-28 250510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2616/1 dt. 09.06.2014 fat.661(16644361) dty. 03.09.2014 fh. 3770 dt. 03.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 803,760 2014-10-27 2014-10-28 250010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2570/3 dt. 04.06.2014 fat. 586(16644286) dt. 12.08.2014 fh. 3587 dt. 12.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 561,000 2014-10-27 2014-10-28 250210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2831/9 dt. 19.06.2014 fat.657(16644357) dt. 02.09.2014 fh. 3763 dt. 02.09.2014
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 278,475 2014-10-17 2014-10-20 53610130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Ushtarak (3535) EDNA - FARMA Tirane 10,950 2014-10-17 2014-10-20 41210131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spit i Traumes ilace Up. 88 dt, 07.03.2014 njft. 12.05.2014 kontr.47 dt,. 29.05.2014 fat 474 dt. 15.07.2014 seri 1611274 fh. 96 dt. 15.07.2014
  Spitali Ushtarak (3535) EDNA - FARMA Tirane 118,500 2014-10-17 2014-10-20 41310131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES, lILACE UP. 92 DT. 10.03.2014 NJFT. 09.06.2014 KONTR. 69 DT. 09.06.2014 FAT.373(15279473) DT. 20.06.2014 FH. 73 DT. 20.06.2014
  Spitali Kukes (1818) EDNA - FARMA Kukes 374,000 2014-10-15 2014-10-15 45110130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 16117293 nr nr 493 dt
  Maternitet Nr.2T. (3535) EDNA - FARMA Tirane 76,500 2014-10-14 2014-10-15 48410130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI barna autorizim 421/16 dt. 22.05.2014 kontr.57/3 dt. 10.06.2014 fat.15279460 dt. 17.06.2014 fh. 41 dt,.17.06.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) EDNA - FARMA Tirane 142,200 2014-10-14 2014-10-15 48310130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI barna autorizim 421/25 dt. 04.06.2014 kontrate 57/4 dt. 10.06.2014 fat.15279461 dt. 17.06.2014 fh 40 dt. 17.6.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) EDNA - FARMA Tirane 187,000 2014-10-14 2014-10-15 48210130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI barna autorizim 421/30 dt. 16.06.2014 kontr.57/6 dt. 10.07.2014 fat.16644309 dt. 18.08.2014 fh. 83 dt. 18.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 704,160 2014-10-03 2014-10-06 225210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kont.ne vazhdim nr.2831/19 dt. 19.06.2014 fat.601(16644301) dt. 15.08.2014 fh. 3641 dt. 15.08.2014