Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL All 470,904,860.00 224 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 295,080 2014-05-28 2014-05-29 1053 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 1878/3 dt 29.03.2013,fat 5074 seri 06518847 dt 08.05.2013,fl hyr nr 1491 dt 08.05.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 725,616 2014-05-28 2014-05-29 105 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 4287/1 dt 07.08.2013,fat 5601 seri 09633874 dt 14.10.2013,fl hyr nr 2168 dt 14.10.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 616,800 2014-05-28 2014-05-29 109110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT detyrimet e prapambetura ,Barna kont.ne v.4031/1 dt.22.07.2013 fat.5602(09633875) dt.14.10.13 fh.2167 dt.14.10.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 360,000 2014-05-28 2014-05-29 111710130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 Mirmb aparat mjeksore kontrate ne vazhdim 544/3 dt.26.01.2012 fat.4077 seria 88349350 dt.31.03.2012 relacion teknik dt.31.03.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 9,000,000 2014-05-28 2014-05-29 110410130492014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes QSUT 602 BARNA , kv dt 106.2013, ft nr 5321 seri 09633594 dt 31.7.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,645,600 2014-05-28 2014-05-29 108910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT detyrimet e prapambetura ,Barna kont.ne v.4031/1 dt.22.07.2013 fat.5743(09634077) dt.20.11.13 fh.2315 dt.25.11.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 6,124,382 2014-05-28 2014-05-29 1059 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 2112/8 dt 05.04.2013,fat 5024 seri 06518797 dt 17.04.2013,fl hyr nr 1413 dt 18.04.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 5,897,357 2014-05-28 2014-05-29 1049 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 BARNA ,kontrate shtese nr 912/3 dt 22.2.2013, ft nr 4902, seri 06518675 dt 11.3.2013, fh dt 15.3.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,246,846 2014-05-28 2014-05-29 1046 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 5266/9 dt 06.12.2011,fat 3996 seri 88349269 dt 31.01.2012,fl hyr nr 94 dt 08.2.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 221,760 2014-05-28 2014-05-29 105610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 BARNA , kontrate nr 1880/3 dt 29.3.2013, ft nr 5027 seri 06518846 dt 8.5.2013, fh dt 9.5.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 152,640 2014-05-28 2014-05-29 1054 10130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna vazhd kontr 1878/3 dt 29.03.2013,fat 5092 seri 06518865 dt 17.05.2013,fl hyr nr 1521 dt 17.05.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 153,450 2014-05-28 2014-05-29 1030101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 1563/3 dt 31.03.2011 fat, 3562 dt 6.05.2011 seri 70660285 fh 335 dt 6.05.2011
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 645,600 2014-05-28 2014-05-29 1024101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 1539/3 dt 27.03.2012 fat 4125seri 88349398 dt 30.04.2012 fh 296 dt 4.05.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,431,763 2014-05-28 2014-05-29 1022101304912014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA sht. kontrate 1603 dt 30.03.2012 fat 4119 seri 88349392 dt 27.04.2012 fh292 dt 3.05.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 338,400 2014-05-28 2014-05-29 108110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT 602 BARNA kv 4170/7 dt 29.8.2013nr ft 5730 seri 09634053 dt 13.11.2013, fh dt 14.11.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 448,800 2014-05-28 2014-05-29 112210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA up 59 11.06.2013 ftese per oferte 11.06.2013 vlersim perf 20.06.2013 fat 5347 s 09633620 07.08.2013 fh 23 07.08.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,701,648 2014-05-28 2014-05-29 110010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA kontrate ne vazhdim 4675/9 dt 04.11.2013 fat.5766 seria 09634089 dt.27.11.2013 fh.2364 dt.03.12.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,550,258 2014-05-28 2014-05-29 104510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna kontrate ne vazhdim 4161/11 dt.09.12.2011 fat.3995 seria 88349268 dt.31.01.2012 fh. 93 dt.08.02.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 4,794,000 2014-05-28 2014-05-29 108610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT detyrimet e prapambetura ,Barna kont.ne v.4031/1 dt.22.07.2013 fat.5580 (09633853 dt.09.10.2013 fh.2157 dt.11.10.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,530,600 2014-05-28 2014-05-29 107310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Detyrime te prapambetura Barna, kont.v. nr.4031/2 dt.22.07.2013 fat.5741(09634064) dt.20.11.2013 fh.nr. 2301 dt.21.11.2013