Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL All 470,904,860.00 224 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 943,200 2014-02-21 2014-02-21 8210130492014 Unspecified 1013049 QSUT 602 barna shtes kontr 126/3 dt 9.01.2014 ft 5868 dt 10.01.2014 ser 09634191 fh 2493 dt 13.01.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 10,170,000 2014-02-07 2014-02-10 4410130492014 Unspecified 1013049 QSUT 602 miremb aparat kontrv 3285/7 dt 10.06.13 ft 5848 dt 31.12.13 ser 09634171 rel 6.01.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 11,259,340 2014-02-07 2014-02-10 3310130492014 Unspecified 1013049 QSUT 602 barna kontrv 4170/7 dt 29.08.13 ft 5807 dt 16.12.13 ser 09634130 fh 2435 dt 18.12.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,635,236 2014-02-07 2014-02-10 2710130492014 Unspecified 1013049 QSUT 602 barna kontrv 4675/9 dt 4.11.13 ft 5846 dt 30.12.13 ser 09634169 fh 2486 dt 31.12.13 ft 5832 dt 26.12.2013 ser 09634155 fh 2461 dt 26.12.13