Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL All 470,904,860.00 224 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,444,000 2014-09-26 2014-09-29 216610130492014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1013049 QSUT MIRMB APARATURE uP.2286 DT. 14.05.2014 RAP.PERMB.2286/7 DT. 14.07.2014 NJFT.2286/9 DT, 14.07.2014 KONTR.2286/36 DT. 08.08.2014 FAT.6597(11531970) DT. 14.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,173,360 2014-09-16 2014-09-17 2131110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna Up.2251 dt. 13.05.2014 rap.permbledhse 2251/3 dt. 27.06.2014 kontr.2251/15 dt. 14.07.2014 fat.6497(11531870) dt.18.07.2014 fh. 3418 dt. 18.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 57,960 2014-09-12 2014-09-15 213310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA kontrate ne vazhdim 2315/6 dt. 01.07.2014 ft.6537(11531910) dt. 29.07.2014 fh. 3475 dt. 29.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 8,101,008 2014-09-12 2014-09-15 213210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA kontrate ne vazhdim 2315/6 dt. 01.07.2014 ft.6514(115318870) dt. 23.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,500,000 2014-09-12 2014-09-15 213010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA kontrate ne vazhdim 1947/8 dt. 02.06.2014 fat.6494(11531867) dt., 17.07.2014 fh. 3417 dt. 17.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 10,080 2014-08-14 2014-08-15 1937110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna KONTRATE ne vazhdim nr. 2568/4 dt. 10.06.2014 fat.6463 (11531786) dt. 11.07.2014 fh. 3351 dt. 11.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 559,404 2014-08-12 2014-08-13 193410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2568/4 dt. 10.06.2014 fat.6429(11531752) dt. 01.07.2014 fh. 3271 dt. 01.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,583,590 2014-08-12 2014-08-13 192910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 1947/8 DT. 02.06.2014 FAT.6377(11531700) DT. 13.06.2014 FH, 3162 DT. 13.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 900,000 2014-08-12 2014-08-13 193010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 1947/8 DT. 02.06.2014 FAT.6466(11531789) DT. 11.07.2014 FH. 3356 DT. 11.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,227,960 2014-08-12 2014-08-13 193610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2568/4 dt. 10.06.2014 fat.6444 ( 1531767) dt. 07.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,753,440 2014-08-12 2014-08-13 193810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2568/4 dt. 10.06.2014 fat.6470(11531793) dt. 14.07.2014 fh. 3363 dt. 14.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,827,920 2014-08-12 2014-08-13 193210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna UP.16.05.2014 rap.permbledhes 24.06.2014 njft.24.06.2014 kontrate 2315/6 dt. 01.07.2014 fat.6457(11531780) dt. 10.07.2014 fh. 3364 dt. 10.7.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 13,440 2014-08-12 2014-08-13 193510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2568/4 dt. 10.06.2014 fat.6447(11531770) dt. 08.07.2014 fh. 3307 dt.08.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 6,621,300 2014-08-12 2014-08-13 193110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 1947/8 DT. 02.06.2014 FAT.6427(11531750) DT. 01.07.2014 FH. 3265 DT. 01.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 6,570,720 2014-08-12 2014-08-13 193910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2568/4 dt. 10.06.2014 fat.6439(11531762) dt. 10.06.2014 fh. 3290 dt. 04.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 8,298,000 2014-08-12 2014-08-13 193310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2568/4 dt. 10.06.2014 fat.6498(11531871) dt. 18.07.2014 fh. 3408 dt. 18.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 393,072 2014-08-04 2014-08-05 187710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr.2568/4 dt. 10.06.2014 ne vazhdim fat. 6389(11531712) dt. 18.06.2014 fh. 3185 dt. 18.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 30,000 2014-08-04 2014-08-05 187410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna autorizim 421/13 dt. 30.05.2014 Up. 91 dt. 10.03.2014 kontr.2568/4 dt. 10.06.2014 fat. 6387(11531710) dt. 18.06.2014 fh. 3186 dt. 18.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,263,492 2014-08-04 2014-08-05 30910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna shtese kontrate ne vazhdim782/3 dt. 17.02.2014 fat.6046(09634369) dt. 05.03.2014 fh. 2685 dt. 06.03.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 198,288 2014-08-04 2014-08-05 190610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna shtese kontrate ne vazhdim 580/3 dt. 05.02.2014 fat.6046(09634369) dt. 05.03.2014 fh. 2685 dt. 06.03.2014